Iako smo Ukrajince u gostima dobili s 2:0, večeras u Kranjčevićevoj novu pobjedu nismo uspjeli ostvariti. Unatoč činjenici da je Nenad Gračan imao čak 'sedmoricu' Brazilaca u prvih 11 - Zeleniku, Vrsaljka, Bubnjića, Pašalića, Brozovića, Kovačića i Rebića.
bolan poraz
VIDEO Nevjerojatno poniženje Srba protiv Meksika: Zabili su dva autogola, jedan srušio internet
zanimljivo
Englezi stigli u Ameriku i jedva mogu disati! Organizator odlučio što će s utakmicom Hrvatske i Engleske!
pala je odluka
FIFA uvela novo pravilo tijekom himni na Svjetskom prvenstvu
Gračan je za Kovača isprobavao Bubnjića na lijevom beku, vrlo dobar bio je Kovačić, a izvrsni Vrsaljko i Rebić. Baš su njih dva donijela Hrvatskoj vodstvo u 56. minuti - Vrsaljko je vratio korisnu povratnu loptu, a Rebić s 12 metara zakucao za 1:0. Ipak, samo šest minuta poslije izjednačio je Malinovskiy.
Do kraja utakmice Hrvatska je imala nekoliko šansi za novi gol, kojem je najbliže bio Rebić. Pucao je silovito Pjaca, odbio je ukrajinski golman Koval, no Rebić potom s nekoliko metara šalje loptu u vratnicu.
Na završnom turniru u Češkoj sudjelovat će samo osam momčadi. Pobjednici deset skupina, te četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije idu u doigravanje. Pobjednici sedam utakmica 'baraža' i domaćin Češka osigurat će plasman na samu završnicu.
| |
Utk. |
Pob. |
Ner. |
Izg. |
Bod. |
| 1. |
Hrvatska |
7 |
5 |
1 |
1 |
16 |
| 2. |
Švicarska |
6 |
4 |
0 |
2 |
12 |
| 3. |
Ukrajina |
4 |
2 |
1 |
1 |
7 |
| 4. |
Latvija |
5 |
2 |
0 |
3 |
6 |
| 5. |
Lihtenštajn |
6 |
0 |
0 |
6 |
0 |
| 4.6. |
Lihtenštajn |
Ukrajina |
|