EP u futsalu

Hrvatska na krilima Marinovića 'slomila' Rumunje u 'vrućoj' splitskoj Areni!

Na otvorenju Europskog prvenstva u futsalu Hrvatska je pred 8.000 navijača u Spaladium Areni pobijedila Rumunjsku sa 2:1

Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova. Hrvatska je povela pogotkom Darija Marinovića u 23. minuti, Rumunji su izjednačili preko Csoma u 30. minuti, a pobjedu Hrvatskoj donio je Grcić u 35. minuti.

U drugom kolu Hrvatsku očekuje utakmica s Češkom u subotu, a Česi su  "stari dužnici" hrvatskim reprezentativcima s nekih prijašnjih turnira.

"Volio bih da prije toga Česi pobijede Rumunje i da onda oboje idemo u drugi krug. Nismo se za njih nešto posebno pripremali, ali mislim da su Česi nešto slabiji od Rumunja", izjavio je nakon utakmice s Rumunjskom izbornik hrvatske reprezentacije Mate Stanković.

Najbolji igrač utakmice Dario Marinović ističe:

"Nisam zadovoljan nekim aspektima naše igre, nismo baš najbolje igrali u obrani, ali najvažnije je da smo pobijedili. Pred ovako bučnom splitskom publikom protiv Hrvatske nitko nije favorit. Sada nas očekuje Češka, vjerujem da ćemo proći dalje", zaključio je Marinović koji je protiv Rumunja doista briljirao.

HRVATSKA - RUMUNJSKA 2:1 (0:0)

EP u futsalu, Split, skupina A.
Gledatelja: 8.000

Strijelci: 1:0 - Marinović (23'), 1:1 - Alpar (30'), 2:1 - Grcić (35')

Hrvatska: Jukić, Grcić, Novak, Jelovčić, Marinović; Stojkić, Dulvat, Despotović, Laura, Babić, Bajrušović, Suton. Izbornik: Mato Stanković.

Rumunjska: Iancu, Dobre, Matei, Lupu, Gherman; Florea, Ignat, Radu, Raducu, Al-Ioani, Stoica, Alpar. Izbornik: Sito Rivera

---------------------------------------------------------------------------------

Tijek utakmice:

1' U posljednjim sekundama Rumunji su imali veliku šansu, ali je Mutu pucao preko gola.

6' Rumnji su izveli golmana, Hrvatska vodi 2:1.

6' GOOOL!!! Hrvatska ponovno vodi, strijelac je Jakov Grcić.

11' GOOOL!!! Rumunji su izjednačili, strijelac je Csoma.

12' "Zarolao" je Marinović svog čuvara, izašao pred rumunjskog vratara malo iskosa, pokušao je s još jednim "rolingom", ali lopta mu je bježi gol-aut. Šteta, možda je mogao učiniti više.

15' Sjajan potez Marinovića, na korneru je okrenuo čuvara i odigrao pas pred vrata Rumunja, no kasni Babić.

17' Poigravao se netko od hrvatskih reprezentativaca pred svojim golom, pa izgubio loput, no u posljednji trenutak spašava blokom sveprisutni Suton.

18' GOOOL!!! Strijelac je Marinović, a asistent je bio Suton. Rumunji su izgubili loptu na centru, sjevnula je brza kontra, Suton je odigrao pas na drugu stativu, a Marinović je ubacio loptu u praznu mrežu.

20' Počelo je drugo poluvrijeme.

Pomoćni trener hrvatske reprezentacije Marinko Mavrović na poluvremenu je izjavio:

"Sve smo znali o Rumunjskoj, imaju španjolskoj trenera, pa je jasno da inzistiraju na posjedu lopte. Imali smo svoje šanse, a u nastavku očekujemo da Marinović, Novak ili netko treći svojom indiviudalnom kvalitetom donesu prednost."

Kraj prvog poluvremena...

1' Još jedna šansa za Rumunjsku. Imali su Rumunji otvoren šut sa sedam metara, no lopta je prošla pokraj gola.

3' Šansa za Rumunjsku, Matei je prošao Marinović i oštro pucao s pet-šest metara, no lopta je fijuknula pokraj stative.

4' Još jedna izgledna situacija za Hrvatsku. Marinović se oslobodio čuvara i oštro pucao prema vratima. No, lopta je završila u bloku.

6' Tihomir Novak napravio je "višak igrača" i dobro pucao iskosa s desne strane. Sada je u dvorani barem sedam tisuća gledatelja.

7' Rumunji konstanto prijete, no Hrvatska još uvijek drži remi.

11' Rumunji kotroliraju loptu, a Hrvatska čeka svoje šanse iz kontri.

18' Utakmica je počela. Hrvatska je krenula ponešto opreznije, ulog je prvelik.

Splitska Spaladium Arena dobrano je populjena.