Oduševio navijače

Genijalni Neymar majstorijama srušio Meksiko: Pogledajte ih!

Nogometna reprezentacija Brazila ostvarila je i drugu pobjedu na Kupu konfederacija. U sklopu skupine A domaćini su sa 2-0 golavima Neymara i Joa savladali Meksiko...

Prvi gol na Estadio Castelau u Fortalezi Neymar je zabio u devetoj minuti. Nakon ubacivanja s desne strane, meksička obrana nije uspjela izbiti loptu, a na odbijanac je natrčao novopečeni nogometaš Barcelone i s nekih 14 metara volejem ljevicom pronašao put do mreže.

Bio mu je to četvrti gol u zadnjih pet nastupa za "seleçao", kao i drugi na ovom turniru budući je u prvom kolu skupine zabio Japanu u visokoj 3-0 pobjedi. Točku na 'i' postavio je Jo u trećoj minuti sudačke nadoknade, a sve zasluge za gol ponovo idu Neymaru koji je s lijevog boka fantastično predriblao dvojicu braniča, proguravši loptu između njih, a potom uposlio Joa kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Brazil se pobjedom osvetio Meksiku za poraz u finalu prošlogodišnjih Olimpijskih igara u Londonu (1-2).

U drugoj utakmici skupine snage će kasnije odmjeriti Italija i Japan. (TS)