Iako su izabranici Ive Šuška ranije izgubili šanse da se plasiraju na EP, teško da će to ublažiti ovako težak poraz kakav reprezentacija ne pamti.
Tri vijesti o kojima se priča
Golijada male Furije krenula je već u trećoj minuti pogotkom Sarabije, a onda su se pogoci redali kao na traci: u 10. je zabio Deluofeu, u 17. Vazquez, u 34. Isco, a u 38. Montoya da bi prvo poluvrijeme završilo sa 5:0 domaćina! Konačni rezultat postavio je Vazquez u 81. minuti.
Skupina 5 u kojoj je bila Hrvatska na kraju izgleda ovako: Španjolska 22, Švicarska 17, Gruzija 10, Hrvatska 7 (2-1-5), Estonija 1.
Doduše, bilo je još momčadi koje su gadno nastradale u posljednjem kolu. Wales je poražen kod Češke s 0:5, Slovačka je pobijedila Kazahstan sa 6:0, Srbija Makedoniju s 5:1, a Belgija Island 5:0. Slaba utjeha... (Agencija VLM)