U 40. minuti 5:0

Gem, set, meč: Španjolci razbili mlade Hrvate 6:0!

Hrvatski nogometaši do 21 godine poraženi su u posljednjem kolu kvalifikacija za Euro od Španjolske 0:6!

Iako su izabranici Ive Šuška ranije izgubili šanse da se plasiraju na EP, teško da će to ublažiti ovako težak poraz kakav reprezentacija ne pamti.

Golijada male Furije krenula je već u trećoj minuti pogotkom Sarabije, a onda su se pogoci redali kao na traci: u 10. je zabio Deluofeu, u 17. Vazquez, u 34. Isco, a u 38. Montoya da bi prvo poluvrijeme završilo sa 5:0 domaćina! Konačni rezultat postavio je Vazquez u 81. minuti.

Skupina 5 u kojoj je bila Hrvatska na kraju izgleda ovako: Španjolska 22, Švicarska 17, Gruzija 10, Hrvatska 7 (2-1-5), Estonija 1.

Doduše, bilo je još momčadi koje su gadno nastradale u posljednjem kolu. Wales je poražen kod Češke s 0:5, Slovačka je pobijedila Kazahstan sa 6:0, Srbija Makedoniju s 5:1, a Belgija Island 5:0. Slaba utjeha... (Agencija VLM)