Pogledajte golove

Furija deklasirala Južnu Koreju, Nizozemci u strahu zbog ozljede Sneijdera

U švicarskom Bernu su nogometaši Španjolske, suparnici Hrvatske u skupini C Europskog prvenstva, u srijedu odigrali prijateljsku utakmicu protiv Južne Koreje...

Pobijedio je aktualni europski i svjetski prvak s 4-1, makar je igrao opet u šarenom sastavu bez nekoliko igrača koji će imati zagarantiranu poziciju u prvoj momčadi.

Povela je Španjolska u 12. minuti lijepim pogotkom Fernanda Torresa. Loptu je u šesnaesterac ubacio Beñat, a Torres je, makar je bio leđima okrenut vratima, skočio i glavom je poslao u mrežu.

Sljedeći pogodak se dogodio na drugoj strani. Strijelac je bio Do Heon Kim koji je sjajno opalio s dvadesetak metara, a lopta se zakoprcala u mreži ušavši sasvim blizu desnih rašlji vratara Pepea Reine.

Ipak, u drugom je dijelu Španjolska zaigrala konkrentije, pa je počela koristiti šanse pred suparničkim vratima. Prvo je Xabi Alonso bio precizan s bijele točke za 2-1, a preostala dva pogotka su postigli Cazorla i rezerva s klupe Negredo.

Španjolska je počela utakmicu u sastavu: Reina - Sergio Ramos, Albiol, Monreal, Arbeloa - Xabi Alonso, Silva, Cazorla, Beñat - Torres, Mata.

U drugom poluvremenu u igru su ušli: Negredo, Dominguez, Adrian, Soldado, Bruno i Casillas.

U Rotterdamu je momčad Berta van Marwijka slavila autogolom Kornela Salate iz 8. minute (nakon ubacivanja Afellaya s lijeve strane), dok je konačnih 2-0 postavio Rafael van der Vaart odmjerenim udarcem desnicom u 75. minuti s 12-ak metara.

Pripremna utakmica za Euro ostavila je posljedice na nizozemsku nogometnu reprezentaciju. Naime, početkom drugog poluvremena ozlijedio im se veznjak Wesley Sneijder.

U 47. minuti igre Sneijder se nakon jednog zračnog duela posložio na travnjak, držeći se za donji dio lista lijeve noge. Igru je napustio četiri minute kasnije vidno šepajući, a zamijenio ga je strijelac kasnijeg drugog gola Rafael van der Vaart.

Točna vrsta i težina Sneijderove ozljede bit će poznata nakon detaljnih pretraga.

Švedska je u pretposljednjoj pripremnoj uoči Eura slavila protiv Islanda u Göteborgu 3-2. Golove za Šveđane zabili su Ibrahimović, Toivonen i Wilhelmsson, a za Islanđane Sigthorsson i Jonasson.

U preostaloj odigranoj prijateljskoj utakmici Švicarska je nakon senzacionalne 5-3 pobjede nad Njemačkom prizemljena od Rumunjske. Strijelac jedinog gola u susretu igranom u Luzernu bio je Gheorge Grozav glavom u 56. minuti. (TS)

Prijateljske utakmica:

Španjolska - Južna Koreja 4:1 (Torres 12, Xabi Alonso 53-11m, Cazorla 58, Negredo 82 / Do Heon Kim 42)

Švedska - Island 3:2 (Ibrahimović 2, Toivonen 15, Wilhelmsson 81 / Sigthórsson 29, Jonasson 90)

Švicarska - Rumunjska 0:1 (Grozav 57)

Nizozemska - Slovačka 2:0 (Šalata 8-ag, Van der Vaart 75)