Posljednji je 'Zizou'

Evo zašto je Španjolska europski i svjetski prvak!

Fascinantan je uspjeh u nokaut utakmicama ostvarila španjolska reprezentacija.

Španjolska nogometna reprezentacija punih 900 minuta nije primila pogodak u nokaut-fazi velikih natjecanja.

Posljednji sretnik koji je uspio svladati Ikera Casillasa u utakmici na ispadanja bio je njegov nekadašnji suigrač iz Real Madrida Zinedine Zidane. Legendarni je nogometaš zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu Francuske 3-1 u osmini finala Svjetskog prvenstva u Njemačkoj 2006. godine.

Otada je obrana “furije” kad natjecanje stigne u nokaut-fazu potpuno nesavladiva. Na Euru 2008. je nisu uspjeli slomiti Talijani, Rusi i Nijemci, baš kao ni na Svjetskom prvenstvu 2010. Portugalci, Paragvajci, Nijemci i Nizozemci.

Na aktualnom Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini Španjolska je bez primljenog pogotka preskočila Francusku u četvrtfinalu i Portugal u polufinalu. Pritom treba podsjetiti da je protiv Italije 2008., Nizozemske 2010. i Portugala ove godine igrala i produžetke.

Kad se sve, dakle, zbroji, riječ je o devet uzastopnih nokaut-dvoboja, odnosno 900 minuta bez primljenog pogotka. Dokaz kako težak posao, u nedjelju u Kijevu, čeka Njemačku ili Italiju koje će večeras odlučiti o drugom finalistu Eura.(TS)