Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Kvalifikacije za SP

Česi lako protiv Armenaca: Skočili na treće mesto!

Češka nogometna reprezentacija do druge je pobjede u kvalifikacijskom ciklusu za Svjetsko prvenstvo u Brazilu stigla na gostovanju kod Armenije sa 3-0...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Slavili su Česi u Jerevanu dvama golovima Mateja Vydre i jednim Daniela Kolara, a svi su postignuti u drugom poluvremenu.

Vydra, napadač Udinesea na posudbi u Watfordu, je otvarajući gol zabio u 47. minuti glavom s nekih sedam metara nakon ubacivanja Jaroslava Plašila s desne strane.

Drugog je zabio ukravši loptu duboko na suparničkoj polovici i potom lijepo matiravši nemoćniga Romana Berezovskija, dok je točku na duboko u sudačkoj nadoknadi postavio Kolar nakon dodavanja Tomaša Hubschmana.

Česi su ovom pobjedom skočili na treće mjesto ljestvice skupine B sa tri boda i utakmicom više od Danske. (TS) 

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, skupina B:

Armenija - Češka 0-3 (Vydra 47, 81, Kolar 90+4)

kasnije:

Danska - Bugarska

Malta - Italija

Redoslijed: 1. Italija 10 (4), 2. Bugarska 9 (5), 3. Češka 8 (5), 4. Danska 5 (4), 5. Armenija 3 (4), 6. Malta 0 (4)

SP kvalifikacije Europa
Skupina A
Srbija Škotska 20:30
Belgija Makedonija 20:45
Wales Hrvatska 20:45
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Belgija 5 4 1 0 13
2. Hrvatska 5 4 1 0 13
3. Wales 5 2 0 3 6
4. Srbija 5 1 1 3 4
5. Makedonija 5 1 1 3 4
6. Škotska 5 0 2 3 2
Sljedeće utakmice
7.6. Belgija Srbija
7.6. Hrvatska Škotska
6.9. Makedonija Wales
Skupina B
Armenija Češka 0:3
Danska Bugarska 20:15
Malta Italija 20:45
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Italija 4 3 1 0 10
2. Bugarska 5 2 3 0 9
3. Češka 5 2 2 1 8
4. Danska 4 1 2 1 5
5. Armenija 4 1 0 3 3
6. Malta 4 0 0 4 0
Sljedeće utakmice
7.6. Armenija Malta
8.6. Češka Italija
11.6. Danska Armenija
Skupina C
Njemačka Kazakhstan 20:45
Irska Austrija 20:45
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Njemačka 5 4 1 0 13
2. Švedska 4 2 2 0 8
3. Austrija 4 2 1 1 7
4. Irska 4 2 1 1 7
5. Kazakhstan 5 0 1 4 1
6. Farski Otoci 4 0 0 4 0
Sljedeće utakmice
7.6. Austrija Švedska
7.6. Irska Farski Otoci
11.6. Švedska Farski Otoci
Skupina D
Estonija Andora 18:00
Turska Mađarska 19:30
Nizozemska Rumunjska 20:30
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Nizozemska 5 5 0 0 15
2. Mađarska 5 3 1 1 10
3. Rumunjska 5 3 1 1 10
4. Turska 5 2 0 3 6
5. Estonija 5 1 0 4 3
6. Andora 5 0 0 5 0
Sljedeće utakmice
6.9. Turska Andora
6.9. Rumunjska Mađarska
6.9. Estonija Nizozemska
Skupina F
Azerbajdžan Portugal 18:00
Sjeverna Irska Izrael 20:45
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Rusija 4 4 0 0 12
2. Izrael 5 2 2 1 8
3. Portugal 5 2 2 1 8
4. Sjeverna Irska 4 0 3 1 3
5. Azerbajdžan 5 0 3 2 3
6. Luksemburg 5 0 2 3 2
Sljedeće utakmice
7.6. Portugal Rusija
7.6. Azerbajdžan Luksemburg
6.9. Sjeverna Irska Portugal
Skupina H
Ukrajina Moldavija 20:00
Poljska San Marino 20:45
Crna Gora Engleska 21:00
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Crna Gora 5 4 1 0 13
2. Engleska 5 3 2 0 11
3. Ukrajina 4 1 2 1 5
4. Poljska 4 1 2 1 5
5. Moldavija 5 1 1 3 4
6. San Marino 5 0 0 5 0
Sljedeće utakmice
7.6. Moldavija Poljska
7.6. Crna Gora Ukrajina
6.9. Poljska Crna Gora
Skupina I
Francuska Španjolska 21:00
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Francuska 4 3 1 0 10
2. Španjolska 4 2 2 0 8
3. Gruzija 5 1 1 3 4
4. Bjelorusija 4 1 0 3 3
5. Finska 3 0 2 1 2
Sljedeće utakmice
7.6. Finska Bjelorusija
11.6. Bjelorusija Finska
6.9. Gruzija Francuska

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite GOL.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.

Nastavi čitati