Hrabro na Španjolce

'Bilić boysi' poručili: 'Uvjereni smo da ćemo igrati u četvrtfinalu!'

Vedran Ćorluka prvi je izašao pred novinare nakon remija sa Italijom (1:1) u drugom kolu skupine C na Euru...

''Izbornik Bilić na poluvremenu nam je rekao da nije bilo dobro u prvih 45 minuta, nismo dobro stajali. Malo smo promijenili način igre pa smo u drugom dijelu bili bolji, zasluženo smo izjednačili, a da je bilo malo više sreće, mogli smo i pobijediti. No, dali smo sve od sebe'', rekao je nakon susreta Vedran Ćorluka koji je u prvom dijelu vodio veliku bitku s talijanskim napadačem Marijom Balotellijem.

''Balotellija je jako teško čuvati, stalno smo ostajali 2 na 2 s njim'', tvrdi Čarli koji je i dalje optimist.

''Uvjereni smo da ćemo igrati u četvrtfinalu!''

>> Talijani se boje 'dogovora' Španjolaca i Hrvata: 2:2 ih vodi u četvrtfinale!

>> Prandelli: Trebali smo slomiti Hrvate, ali nismo!

Perišić je iz igre izašao u 68. minuti, zamijenio ga je Pranjić.

''Na kraju možemo biti sretni s bodom, bila je otvorena utakmica. Pokazali smo karakter, borili smo se do kraja i zaslužili smo malo više pobjedu nego oni. Oni stoje super na terenu, teško smo hvatali konce, potrošili smo se u obrani. Promijenili smo taktiku i bolje igrali drugi dio. Moramo gledati sami sebe, odigrati kao danas drugo poluvrijeme i nemamo se što bojati protiv Španjolaca.''

Kapetan Srna ovako je vidio susret:

''Bili smo bliže pobjedi, Talijani su možda bili bolji prvi dio, ali u drugom smo ih stisnuli, bili smo na najvišem europskom nivou. Ponosan sam na sve igrače. Žao mi je što nismo uzeli tri boda, ali igramo u jako teškoj skupini. Bit ćemo težak zalogaj za Španjolce!''

Jedan od junaka bio je vratar Stipe Pletikosa...

''Nije Italija San Marino, do zadnjeg trenutka nismo znali s kojim sastavom i sustavom će istrčati. Svidjelo mi se što su svi igrači defenzivno odigrali odlično, to mi je dalo dodatnu snagu. Odlično sam radio na ovim pripremama, žao mi je za slobodnjak, iako je Pirlo vrhunski opalio čini mi se da je lopta dirala Rakitića u zidu. Trener je promijenio sustav igre i spriječili smo Talijane u dotoku lopte. Došli smo do inicijative i iz toga se rodio gol.''

Plete je pohvalio i strijelca Mandžukića:

''Jako je dobro radio na pripremama, u paru s Jelavićem izvrsni su kod dugih lopti, jako dobro primaju te lopte, pa je i obrani lakše izaći. Mario je kompletan igrač i izrasta u vrhunskog napadača.''

O Španjolskoj je Plete rekao:

''Dobro ćemo se pripremiti i odmoriti i tražiti dobar rezultat.''
Ognjen Vukojević bio je jedan od specijalaca u Bilićevoj taktici za Italiju.

''Pokazali smo karakter, takvo drugo poluvrijeme odigrati! Bilo je teško prvo poluvrijeme, u svlačionici smo rekli što treba ispraviti i stvarno smo se digli, fizički i taktički, Mandžo je zabio krasan gol i očekivao sam da ćemo i pobijediti, jer smo dobili krila nakon gola'', rekao je Vukojević i zatim otkrio što je točno bio njegov zadatak:

''Imao sam poseban zadatak, izbornik mi je rekao da moram pomagati stoperima i pokrivati prostor. Talijani su uigrani, sve igraju po shemi, posebno je opasan Pirlo i njegove dubinske lopte.''

Vukojević je poručio navijačima:

''Svi ljudi u Hrvatskoj mogu biti ponosni na ono što smo pokazali! Odigrali smo dvije sjajne utakmice, čeka nas još jedna, teža, sa Španjolcima. Hrvatska ima snage za četvrtfinale.'' (Agencija VLM)

Dragi navijači na Euru ili u domovini, šaljite nam svoje fotografije navijanja, slavlja i podrške hrvatskoj reprezentaciji na moj.report@novatv.hr. Najbolje ćemo objaviti na našem portalu.