Talijani otkrili Osvalda

Belgija u euforiji uoči Hrvatske: Lagano srušili Balea i društvo u gostima!

Nakon što je Hrvatska u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu startala domaćom pobjedom 1-0 protiv Makedonije, tri je boda uzela i Belgija...

Reprezentacija Belgije je uz Hrvatsku i Srbiju glavni kandidat za prvo mjesto skupine A, a u Cardiffu je takvu reputaciju potvrdila pobjedom 2-0 protiv Walesa. Svakako je Belgiji pomogla činjenica da je u 26. minuti domaći igrač Collins isključen zbog grubog nasrtaja na sredini travnjaka.

Igrača više je Belgija naplatila u 42. minuti kada je Vincent Kompany glavom pogodio domaću mrežu za 1-0. Belgija je pobjedu potvrdila u završnici ogleda, Vertonghen je bio strijelac u 82. minuti. Recimo da je kod oba pogotka asistirao Dries Mertens.

Wales je igrao u sastavu: Myhill - Collins, Blake, Williams - Matthews, Bale, Gunter, Edwards, Ramsey - Morison, Church. U igru su još ušli Robson-Kanu, Vokes i King.

Belgija je, pak, istrčala u sastavu: Courtois - Kompany, Vermaelen, Vertonghen, Gillet - Mertens, Hazard, Dembele, Witsel - Fellaini, Mirallas. Još su igrali Lukaku i De Bruyne.

Wales 0-2 Belgium All Goals & Highights 07.09... by kofiswag

U sklopu skupine B doprvak Europe Italija je gostovala u Sofiji i s Bugarskom odigrala 2-2. Nakon što je Manolev u 30. minuti doveo Bugarsku u vodstvo sve je još do kraja prvog dijela na stranu Talijana okrenuo Romin napadač Osvaldo. Njegovim je golovima (u 36. i 40. minuti) Prandellijeva momčad otišla na odmor uz vodstvo 2-1. Ipak, bod je ostao u Sofiji zaslugom Milanova u 66. minuti. U toj je skupini još Armeniji na strani pobijedila Maltu s 1-0.

U skupini C je Njemačka gotovo nonšalantno odradila posao protiv Farskih otoka, te je pobijedila 3-0 golovima Götzea i Özila, koji je bio dvostruki strijelac.

Louis van Gaal je na klupi Nizozemske startao pobjedom. Njegova je momčad u Amsterdamu s 2-0 pobijedila Tursku. Seriju pogodaka iz Manchester Uniteda u reprezentaciji je nastavio Robin van Persie (prvi gol na utakmici u 17. minuti). Na drugi su domaćini čekali sve do 93. minute kada je strijelac bio Luciano Narsingh.

U toj je skupini važna tri boda Rumunjska uzela kod Estonije (2-0, strijelci Torje i Marica), dok je Mađarska s lakih 5-0 slavila kod Andore.

U skupini E je Švicarska odmah potvrdila veliku perspektivu, te je s 2-0 slavila kod Slovenije u Ljubljani. Xhaka u 20. i Inler u 51. minuti su bili strijelci za Švicarsku, koja je potom lakše pretrpjela crveni karton Barnette u 75. minuti. Veliko je slavlje bilo albanskih nogometaša poslije domaće pobjede 3-1 protiv Cipra, dok je Island pomalo iznenađujuće pobijedio Norvešku 2-0 u "sjevernom derbiju" te skupine. (TS)