Opet promašili penal

VIDEO Barca srušila rekord Reala iz 89': Rakitić otvorio, hat-trick Messija!

U posljednjem susretu 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Rayo Vallecano 5-1, a prvi pogodak na utakmici postigao je Ivan Rakitić.

Barcelona je ovom pobjedom produžila niz bez poraza u svim natjecanjima na 35 utakmica oborivši španjolski rekord koji je držao Real Madrid pod vodstvom Lea Beenhakkera iz sezone 1988/1989. Barca je na tom putu upisala 29 pobjeda i šest neodlučenih susreta uz razliku pogodaka 107-20.

Hrvatski veznjak je doveo Barcu u vodstvo u 22. minuti iskoristivši veliku pogrešku domaćeg vratara Juana Carlosa kojem je lopta ispala iz ruku. Rakitiću je to bio četvrti pogodak ove sezone, ali i četvrti Rayu otkako je u Primeri. Dvije minute kasnije Leo Messi je povisio na 2-0, a kada je u 42. minuti domaćin ostao s igračem manje 'priči je bio kraj'. Isključen je Diego Llorente nakon oštrog prekršaja nad Rakitićem. Messi je u 53. minuti povećao Barcino vodstvo svojim drugim golom na utakmici i 18. ove sezone u Primeri.

Manucho Goncalves je u 57. minuti smanjio na 1-3, no u 68. minuti Rayo je ostao i bez drugog igrača. Manuel Iturra je skrivio kazneni udarac i pritom dobio drugi žuti. Najstrožu kaznu izveo je Luis Suarez, no Carlos je obranio njegov udarac. Bio je to već sedmi promašeni kazneni udarac ove sezone katalonskog sastava. No, golijda se nastavila u 72. minuti trećim Messijevim golom, a u 86. minuti je prvijenac u Barcinom dresu zabio i Arda Turan koji je ušao u igru u 66. minuti umjesto Rakitića.

U derbiju začelja Granada je pobijedila Spoting Gijon 2-0 produživši nadu u prvoligaški spas. Pobjedu domaćinu donijeli su Youssef El Arabi golom iz jedanaesterca u 72. minuti, te Isaac Success pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ivan Kelava nije branio za Grandau, dok je Alen Halilović za goste igrao od 68. minute.

U trećem večerašnjem susretu Real Betis je na gostovanju uvjerljivo slavio porazio Espanyol 3-0. Golove su postigli Ruben Castro (10), German Pezzella (20) i Juan Vargas (71).

Na ljestvici vodi Barcelona sa 69 bodova, na drugom mjestu je Atletico Madrid s osam bodova manje, a Real Madrid na trećem mjestu ima čak 12 bodova zaostatka za Kataloncima. Posljednje tri pozicije koje vode u niži rang natjecanja drže Granada (26), Sporting Gijon (24) i Levante (20).

REZULTATI:

Granada - Sporting Gijon 2-0 (El Arabi 72-11m, Success 90+3)

Espanyol - Real Betis 0-3 (Castro 10, Pezzella 20, Vargas 71)

Rayo Vallecano - Barcelona 1-5 (Manucho 57 / RAKITĆ 22, Messi 24, 53, 72, Turan 86)

U srijedu:

Malaga - Valencia 1-2 (Čop 14 / Kameni 41-ag, Čerišev 50)

Celta - Villarreal 0-0

Sevilla - Eibar 1-0 (Llorente 11)

Athletic Bilbao - Deportivo 4-1 (Muniain 13, Aduriz 36, 53, 60 / Riera 51)

Levante - Real Madrid 1-3 (Deyverson 39 / Cristiano Ronaldo 34-11m, Diego Marino 38-ag, Isco 90+2)