Tako se ne postaje prvak

Redsi povukli ručnu: Skup kiks protiv 'fenjeraša'

Iako je Liverpool uoči utakmice bio veliki favorit, u utakmici 21. kola nogometaši Stokea uspjeli su otrgnuti bod vodećoj momčadi Premier lige na svom Britannia stadionu.

Vodeći Liverpool odigrao je mršavih 0:0 sa 18. momčadi prvenstva koja je odigrala borbeno i čvrsto u obrani. U utakmicu je trener Liverpoola Rafa Benitez ušao samo s jednim napadačem, Dirkom Kuytom, dok su Fernando Torres i Robbie Keane ostali na klupi. Redsi su do poluvremena imali inicijativu na terenu, više loptu u posjedu, ali bez izrazitih prilika.

U 15. minuti nastavka Benitez je u igru gurnuo Torresa, ušao je i Ryan Babel, ali se početni rezultat nije promijenio. Možda i najveću priliku utakmice imao je Steven Gerrard u 84. minuti, ali je njegov slobodni udarac iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora odsjeo na gredi.

Menadžer nogometaša Liverpoola Rafa Benitez bio je nezadovoljan igrom svoje momčadi. Nakon utakmice pronašao je razloge takvom rezultatu.

'Naravno da nisam zadovoljan s konačnim ishodom. Bila je to teška utakmica koju nismo uspjeli iskontrolirati, a kada ne uspijete iskontrolirati utakmicu onda ne možete pobijediti. Stoke je neugodna momčad na domaćem terenu. Jako su opasni iz kornera i prekida. Previše smo griješili kod predaje lopte i tako im pružili neke prilike', rekao je Benitez, koji je i dalje uvjeren da njegova momčad ima najbolje šanse za naslov.

'I dalje smo na vrhu i imamo prednost. U izvrsnoj smo poziciji za osvajanje naslova.'

Liverpool je tako uvelike pomogao svojim konkurentima Chelseaju i Man Unitedu koji sutra igraju derbi na Old Traffordu. Jesenski prvak i momčad koja je bila na čelu Premiershipa oko Božića ne može igrati 'nulu' sa fenjerašima. Hoće li se to osvetiti momcima s Anfielda brzo ćemo vidjeti.