Debitirao i zabio

Hrvat postao junak Red Bull Salzburga

Austrijski nogometni prvak Red Bull Salzburg prošao je u četvrtfinale tamošnjeg kupa nakon teško izborene pobjede kod drugoligaša Wacker Innsbrucka...

Nakon 90 minuta regularnog dijela utakmice nije bilo pogodaka, pa se ušlo u produžetke od po 15 minuta. Red Bull je poveo u 97. minuti preko Kevina Kampla, a onda je u 107. na 1-1 poravnao Thomas Bergmann.

Pobjednički pogodak postigao je mladi hrvatski reprezentativac, 18-godišnji veznjak Ante Roguljić, koji je u igru ušao u 89. minuti susreta. Bio mu je to prvi nastup za Red Bull ove sezone, nakon što je pristigao iz Lieferinga.

Salzburg će gostovati kod Dinama u sklopu 4. kola skupine D Europa lige idućeg četvrtka na Maksimiru. Utakmica između ta dva sastava završila je prošloga tjedna u Austriji visokom pobjedom domaćina 4-2.