Rangersi preoteli naslov Celticu nakon tri godine posta

Gostujućom 3-0 pobjedom nad Dundee Unitedom u posljednjem 38. kolu škotskog nogometog prvenstva, Glasgow Rangersi osvojili su naslov prvaka.

Prvi je to naslov za Rangerse od sezone 2004/05 i 52. ukupno u povijesti kluba, te su tako prekinuli trogodišnju dominaciju Celtica.

Rangersima je u ovoj utakmici bila potrebna pobjeda kako bi osigurali naslov bez obzira na ishod utakmice Celtica i Heartsa na Celtic Parku i do nje su došli na uvjerljiv način.

Kyle Lafferty iskoristio je dodavanje Krisa Boyda već u šestoj minuti utakmice i donio vodstvo Rangersima, dok je Pedro Mendes potvrdio vodstvo minuti prije kraja prvog poluvremena preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. U drugom je dijelu najbolji strijelac lige Kris Boyd svojim 26. golom potvrdio pobjedu i naslov Rangersa.

Spomenimo da će Celtic, koji je odigrao neriješeno s Heartsom (0-0) tražiti nastup u Ligi prvaka preko pretkola, nastup u Europi osigurali su Hearts i Aberdeen, dok je u drugu ligu ispao Inverness.