Bravo Ivane!

Rakitić na vrhu svijeta: 'Ponosan sam što s ovom Barcom pišem povijest'

Pobjedom protiv River Platea 3:0, Barcelona je postala klupski prvak svijeta.

Na vrlo uspješan način Barcelona je završila 2015. godinu, priuštivši svojim navijačima još jedno veliko slavlje.

Osvojili su zaista sve - od Primere i Kupa kralja, Lige prvaka i europskog Superkupa, a sada su, eto, postali prvaci svijeta. Jedina su momčad koja je uspjela to natjecanje osvojiti tri puta.

"Prvaci!!! Jako sam ponosan što sam dio ove momčadi i što nastavljamo pisati povijest. Još jedan trofej ide za vas, moje ljubavi! A sad idem kući", napisao je na Instagramu Ivan Rakitić koji je u finalu protiv River Platea igrao do 66. minute kada ga je zamijenio Sergi Roberto.

Njegov doprinos bio je iznimno velik, sudjelovao je u svim uspjesima, a u finalu LP-a upisao se i u strijelce.

Odlična godina donijela mu je i individualna priznanja pa je tako nedavno proglašen najboljim hrvatskim sportašem u 2015. godini.

Luis Enrique s ovom je momčadi napravio čuda i ponosan je na postignuća.

"Bilo je to atraktivno finale, a mi smo zasluženo slavili. Svaka čast igračima", ponosan je Enrique.