Rakitić ozlijedio gležanj, Petrić zabio

Ivan Rakitić, 21-godišnji hrvatski nogometni reprezentativac i vezni igrač njemačkog Schalkea ozlijedio se tijekom utakmice za 3. mjesto na T-Home Cupu, dok su nogometaši Hamburga pobjednici turnira.

U ogledu protiv Bayerna (2-1 za Bavarce) u Gelsenkirchenu, Rakitić je u igru ušao u 31. minuti (na početku drugog poluvremena), ali je samo pet minuta nakon toga odšepao s travnjaka.

Njemački internet portali izvještavaju da su liječnici dijagnosticirali ozljedu ligamenata gležnja, no još se ništa s pouzdanjem ne može saznati. Niti koliko je ozljeda teška i koliko bi Rakitić mogao izbivati s travnjaka.

Najavljeno je da će u narednim danima Rakitić obavljati pretrage, nakon čega će biti poznatija situacija njegovog gležnja.

U finalnoj utakmici je Hamburg pobijedio Stuttgart 3-0, a jedan pogodak je u ovo slavlje ugradio i hrvatski reprezentativac Mladen Petrić. Dvije minute prije kraja (58. minuta) je svladao Ulreicha, vratara Stuttgarta i tako zapečatio zasluženo slavlje kluba sa sjevera Njemačke.

Petrić je u igru ušao u 49. minuti, a prije njega su strijelci za Hamburg bili Collin Benjamin u 25. i Jonathan Pitroipa u 28. minuti.

Spomenimo da je treće mjesto zauzeo Bayern koji je s 2-1 pobijedio domaćina turnira, Schalke. Na toj utakmici je debitirao za Bayern hrvatski reprezentativac Ivica Olić.