Bez Ibrahimovića i Cavanija

PSG-u francuski derbi protiv Bordeauxa

U derbiju 11. kola francuskog nogometnog prvenstva prvak Paris SG je na svom Parku prinčeva svladao Bordeaux sa 3-0 (1-0)…

Dvostruki strijelac za PSG bio je Lucas Moura (45+3-11m, 50-11m), a posljednji pogodak bio je autogol Maximea Poundjea (81-ag). No stvari nisu dobro krenule za PSG. U 28. minuti Gregory van der Wiel je dobio crveni karton, te se činilo da će Parižani teško do tri boda. No Andre Biyogho Poko radi devet minuta kasnije istu stvar u redovima Bordeauxa i brojčano stanje na travnjaku vraćeno je 'na početak'.

Dugo je stajalo 0-0, a onda je PSG poveo u samom smiraju prvog poluvremena preko Lucasa Moure, koji je zabio iz jedanaesterca. Isti je igrač na isti način zabio i u 50. minuti, a onda je u završnici Poundjea skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Nakon ove pobjede PSG je sada drugi i ima 21 bod, dok je Bordeaux treći sa 18. Na vrhu je Marseille s 25.