Borba tri najveća francuska grada

PSG i Marseille za petama Lyonu

I dok su u Italiji i Španjolskoj vodeći klubovi prilično odmakli svojim pratiteljima, u Njemačkoj, Engleskoj i Francuskoj vlada prava gužva na vrhu. Le Championat je nakon sedam uzastopnih tituala Lyona opet zanimljiv.

U posljednjim susretima 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Marseille su upisali pobjede protiv Le Havrea (3:1) i Monaca (1:0).

Lider le Championnata je bez većih problema slavio protiv posljednje momčadi prvenstva. Pogotke za Lyon postigli su Ederson (34), Abdul Kader Keita (44) i Juninho (74), dok je strijelac za goste bio Loic Nestor (82). Lyon je od 70. minute igrao bez isključenog Johna Mensaha.

U derbiju Azurne obale Marseille je na gostovanju pobijedio Monaco 1:0, a pogodak odluke postigao je Bakari Kone u 77. minuti. U domaćim redovima Dario Šimić je igrao cijeli susret, Nikola Pokrivač je igrao do 74. minute kada je umjesto njega u igru ušao Jerko Leko.

Toulouse je na gostovanju porazio Sochaux 2:1. Strijelci za goste bili su Jacques Faty (34-autogol) i Andre-Pierre Gignac (65), dok je pogodak za Sochaux zabio Rabiu Afolabi (12).

Na ljestvici vodi Lyon sa 49 bodova, na drugom mjestu je PSG sa 45 bodova, dok Toulouse i Marseille imaju 44 boda.