Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Uzvrat samo formalnost

Lokomotiva uvjerljivom pobjedom otvorila (euro)sezonu

Četvrtoplasirani klub iz HNL-a u prošloj sezoni prvi je od hrvatskih predstavnika započeo novu europsku avanturu.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

U prvoj utakmici prvog pretkola Europa lige Lokomotiva je u gostima s 3:1 pobijedila andorski klub UE Santa Coloma.

Lokomotiva, koja je nastup u Europa ligi izborila četvrtim mjestom u HNL-u prošle sezone, praktički je već u prvom ogledu riješila sve dileme oko prolaza.

Mirko Marić je u 20. minuti prvo loše izveo jedanaesterac, a onda pravovremeno reagirao na odbijenu loptu i donio vodstvo Zagrepčanima. S minimalnom prednošću otišlo se na odmor da bi u nastavku Herdi Prenga (65. minuta) i Marić s još jednim golom (73.) potvrdili pobjedu.

U drugom pretkolu na Fince

Počasni pogodak za domaćine postigao je Pedro Reis u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Uzvrat je idući četvrtak, 7. srpnja, na stadionu u Kranjčevićevoj ulici s početkom u 18:00.

Od Lokomotive se očekuje da i u drugom dvoboju pobijedi amatere iz Andore te time pridonese hrvatskoj borbi za dva kluba u Ligi prvaka.

U drugom će pretkolu igrati najvjerojatnije protiv finskog kluba RoPS koji je također stekao veliku prednost uoči uzvrata - pobijedili su u gostima Shamrock Roverse s 2:0.

REZULTATI:

AEK Larnaca (Cip) - Folgore (SM) 3-0
Hearts (Ško) - Infonet (Est) 2-1
Shamrock Rovers (Irs) - RoPS (Fin) 0-2
Shkendija 79 (Mak) - Cracovia (Polj) 2-0
KR (Isl) - Glenavon (S.Irs) 2-1
Breidablik (Isl) - Jelgava (Lat) 2-3
Domžale (Slo) - Lusitans (And) 3-1
Aberdeen (Ško) - Fola Esch (Luk) 3-1
Linfield (S.Irs) - Cork City (Irs) 0-1
Čukarićki (Srb) - Ordabasi (Kaz) 3-0
La Fiorita (SM) - Debrecen (Mađ) 0-5
Gap Connah's Quay (Wal) - Stabaek (Nor 0-0
Spartak Trnava (Slk) - Hibernians (Mal) 3-0
NSI Runavik (FO) - Šahter Soligorsk (Blr) 0-2
Teuta Durres (Alb) - Kairat Almati (Kaz) 0-1
Beroe Stara Zagora (Bug) - Radnik (BiH) 0-0
Maccabi Tel Aviv (Izr) - ND Gorica (Slo) 3-0
Differdange 03 (Luk) - Cliftonville (S.Irs) 1-1
Midtjylland (Dan) - Suduva Marijampole (Lit) 1-0
Vaduz (Lih) - Sileks Kratovo (Mak) 3-1
Qabala (Aze) - Samtredia (Gru) 5-1
Kukesi (Alb) - Rudar (CG) 1-1
Odd Grenland (Nor) - IFK Mariehamn (Fin 2-0
Široki Brijeg (BiH) - Birkirkara (Mal) 1-1
Zimbru (Mol) - Čikhura Sačere (Gru) 0-1
AIK Stockholm (Šve) - Bala Town (Wal) 2-0
Europa (Gib) - Pjunik Jerevan (Arm) 2-0
IFK Gothenburg (Šve) - Llandudno (Wal 5-0
Slavia Sofija (Bug) - Zaglebie Lubin (Polj 1-0
Admira Wacker (Aut) - Spartak Myjava (Slk) 1-1
Ventspils (Lat) - Vikingur (FO) 2-0
Santa Coloma (And) - LOKOMOTIVA (HRV) 1-3
Dila Gori (Gru) - Širak Gjumri (Arm) 1-0
Aktobe (Kaz) - MTK Hungaria (Mađ) 1-1
Bokelj (CG) - Vojvodina Novi Sad (Srb) 1-1
Atlantas Klaipeda (Lit) - HJK Helsinki (Fin 0-2
Balzan (Mal) - Neftchi Baku (Aze) 0-2
Banants Jerevan (Arm) - Omonia (Cip) 0-1
Dinamo Minsk (Blr) - Spartaks Jurmala (Lat) 2-1
Levadia Tallinn (Est) - HB (FO) 1-1
Sloboda Tuzla (BiH) - Beitar Jeruzalem (Izr) 0-0
Trakai (Lit) - Kalju Nomme (Est) 2-1
Videoton FC (Mađ) - Zaria Balti (Mol) 3-0

Nastavi čitati