nisu ga zaustavili

Dinamo lijepim pogotkom Pjace slomio Splićane i odvojio se od Rijeke

Dinamo je pobjedom zaključio 24. kolo i ponovno se odvojio na vrhu prvenstvene ljestvice od Rijeke...

U zadnjem dvoboju 24. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili RNK Splita s 1-0 (0-0), te opet vode s pet bodova prednosti ispred Rijeke.

Nogometaši Dinama nastavili su pobjednički niz na Maksimiru, a pobjednički gol zabio je Marko Pjaca u 63. minuti.

U prvom dijelu je najveću priliku propustio u 36. minuti napadač Splićana Franjić koji je sam išao prema golu Dinama, a njegov udarac je zaustavio vratar Eduardo. Prvak je bolje zaigrao u drugom dijelu, a to je urodilo vodstvom u 63. minuti kada je Marko Pjaca preciznim udarcem s 15 metara neobranjivo pogodio mrežu Splita.

Dinamo vodi s 54 boda ispred Rijeke (49) i Hajduka (42), dok je Split ostao četvrti s 36 bodova.