Andrijašević presudio

Pripreme za boj s Dinamom: Rijeka u finalu turnira u Portugalu

Rijeka, vodeća momčad HNL-a, i na pripremama ne staje s pobjedama.

Pobjedom protiv švedskog Djurgardena s 1:0 se Rijeka plasirala se u finale Atlantic cupa, u kojem je čeka češki Jablonec.

Već u 22. minuti momčad Matjaža Keka je došla do prilike koju je iskoristila, Mišić i Ristovski namjestili su gol Andrijaševiću koji iz blizine u 22. minuti pogađa za konačnih 1:0. Kekove trupe bile su dominantne, prilike su se redale, no do kraja susreta nije bilo novih pogodaka. Šveđani se nisu snašli, pamtit će se tek prilika Berntsena, koji je pucao ravno u Prskala te Augustinssona koji je glavom pred kraj susreta gađao pokraj vrata.

Na stadionu Bela Vista bilo je 200-tinjak gledatelja, a Kekova momčad igrala je u formaciji 4-2-3-1:

Prskalo - Ristovski, Elez, Šofranac, Zuta - Mišić, Bradarić - Vešović (od 79. Čanađija), Andrijašević (od 68. Gavranović), Črnic (od 68. Matei) - Gorgon (od 90, Matić).

Riječani u Portugalu imaju sve što je potrebno za kvalitetnu pripremu za nastavak sezone. U podnožju njihova hotela, na mjestu gdje se sudaraju Atlantski ocean i Mediteransko more, prvotimci Rijeke hodaju u trenirkama, a oružar Rijeke Rustem Gashi čak se i – okupao!

U klubu tvrde:

"U Albufeiri se stvara momčadski duh među igračima Rijeke i pobjednička atmosfera."