Pomogao im Betis

VIDEO Sporting se spasio, Rayo Vallecano i Getafe ispali

Odigrane su i posljednje utakmice španjolskog prvenstva u ovoj sezoni.

Klubovi iz Madrida (Rayo Vallecano) i madridskog predgrađa (Getafe) gubitnici su raspleta posljednjeg kola Primere i sljedeće će sezone igrati u drugoligaškom društvu, dok je prvoligaški status zadržao Sporting Gijon pobijedivši na svom stadionu Villarreal s 2:0.

Strijelci za pobjedu momčadi Alena Halilovića bili su Rodriguez Menendez u 8. minuti i Alvarez u 79. Hrvatski reprezentativac ušao je u 68. minuti i u 76. minuti imao veliku priliku, ali je njegov udarac s pet metara blokirala obrana Villarreala.

Srećom po momčad iz Gijona, Alvarez je sjajnim udarcem dvije minuze poslije svladao gostujućeg vratara i slavlje na El Molinonu moglo je početi, pogotovo kad je iz Seville stigla vijest da je Betis protiv Getafea poveo 2:0.

Momčad iz madridskog predgrađa uspjela je samo smanjiti zaostatak te ih je poraz od 1:2 odveo među drugoligaše. Rayo Vallecano je na svom terenu svladao posljednjeplasirani Levante s 3:1, ali im to nije moglo pomoći da se maknu iz zone ispadanja.

U nevažnoj utakmici za konačan plasman Espanyol je svladao Eibar s 4:2.