Bravo, bravo!

Kakva večer baskijskih klubova: Jedni izveli ludi preokret, drugi se probili na broj 2

Trima utakmicama odigranim ovog četvrtka kompletirano je šesto kolo Primere.

Slavlje igrača Eibara (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U posljednjim utakmicama šestog kola Primere pobjede su ostvarili baskijski klubovi Eibar i Real Sociedad.

Do ovog kola Eibar je bio u zoni ispadanja i bez ijednog trijumfa, s dva remija i tri poraza, da bi ovog četvrtka s 3:2 kao domaćin svladao Sevillu, izvevši spektakularan preokret.

U prvom poluvremenu je Sevilla stigla do dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Ocamposa i Torresa. S tih dva razlike za goste se ušlo u posljednjih pola sata, a onda je krenuo pravi uragan. U 66. je Orellana smanjio iz penala, u 77. Leon izjednačava rezultat, a potpuni preokret i sva tri boda Eibaru donio je Cote u 82. minuti.

Espanyol ostao bez pobjede u 95. minuti

Celta Vigo i Espanyol su odigrali 1:1 u utakmici u kojoj je domaćin spasio bod golom u petoj minuti sudačke nadoknade. Espanyol je poveo u 48. i vodio sve do posljednjih sekundi dvoboja kada je Santi Mina spriječio poraz Celte.

Uvjerljivu pobjedu ostvario je, uz furiozno odigrano prvo poluvrijeme, Real Sociedad koji je s 3:0 bio bolji od Alavesa.

Oyarzabal se u strijelce upisao u 19. i 41. minuti dok je drugi pogodak za Sociedad postigao Willian Jose.

Bila je to već četvrta ovosezonska prvenstvena pobjeda za Sociedad koji se probio na drugo mjesto na ljestvici, između dva madridska kluba.