bijeg iz opasne zone

VIDEO Čop prvijencem kompletirao preokret Malage

Duje Čop postigao je 'zlata vrijedan' pogodak u pobjedi Malage na gostovanju kod Rayo Vallecana...

U sklopu 15. kola španjolske Primere Malaga je kao gost s 2:1 slavila protiv Rayo Vallecana. Pobjednički pogodak vrijedan tri boda postigao je hrvatski nogometaš Duje Čop, kojem je to ujedno bio i prvijenac u dresu Malage.

Čop je započeo utakmicu u udarnoj postavi Malage, no bio je prilično 'nevidljiv' sve do 87. minute kada je iz prvog udarca prema vratima zatresao suparničku mrežu. Juan Carlos je prošao po lijevoj strani kaznenog prostora, te je niskim ubacivanjem u 'srce' šesnaesterca pronašao hrvatskog napadača. Čop je primirio loptu, namjestio se na desnu nogu i prizemnim udarcem u donji desni kut matirao domaćeg vratara.

Tim pogotkom Malaga je zaključila preokret s obzirom da je od šeste minute zaostajala 0:1. Charles je u 59. minuti utakmice poravnao na 1:1, nakon još jedne asistencije Juana Carlosa.

Ovom pobjedom Malaga je isplivala iz zone ispadanja, te se popela do 16. mjesta Primere gdje ima 14 bodova. Isti broj bodova imaju i Granada, te Rayo, međutim i lošiju gol-razliku.