Mirisalo je na zaleđe, ali...

Barcelona se provukla u predgrađu Madrida: Puno sreće kod gola za preokret

Katalonci su se u ranoj fazi utakmice našli u rezultatskom zaostatku, ali su uspjeli preokrenuti.

Barcelona je u 14. kolu Primere kao gost s 2:1 svladala Leganes, postigavši pogodak za preokret i pobjedu u 79. minuti utakmice uz podosta sreće.

Jako su se Katalonci mučili u madridskom predgrađu i vrlo rano, već u 12. minuti, su se našli u rezultatskom zaostatku. Marokanski napadač Youssef En Nesyri pogodio je za slavlje domaćih navijača.

S prednošću Leganesa se otišlo na odmor, ali već početkom nastavka, u 53. minuti, Barca je poravnala nakon što je Lionel Messi asistirao Luisu Suarezu.

gol expired Petković za GOL.hr o interesu Barce i usporedbama s Ibrom: "Olmo je već sada igrač za Barcelonu'' divider

Odluka u pobjedniku pala je u 79. minuti, poslije ubačaja iz kuta, lopta je došla do potpuno neometanog Artura Vidala koji s dva metra nije imao težak posao. U prvi mah se činilo da je Vidal bio u debelom zaleđu, ali na usporenim snimkama se vidi kako mu je loptu zapravio uputio jedan domaći igrač odnosno, preciznije rečeno, lopta se od njegove noge odbila prema Čileancu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 57. minuti umjesto Sergija Busquetsa.