Rakitić ostao na klupi

Suarez show: Sjajni Urugvajac sudjelovao kod sva četiri pogotka Barcelone

Nakon što u El Clasicu nisu uspjeli zabiti, Katalonci su proradili tri dana kasnije.

Nogometaši Barcelone s uvjerljivih su 4:1 (2:0) pobijedili Alaves u utakmici 18. kola španjolske La Lige, odigranoj u subotu na Camp Nouu u Barceloni, a Urugvajac Luis Suarez je bio uključen u sva četiri pogotka domaćih - triput kao asistent, a jednom i strijelac.

U 14. minuti Suarez je asistirao francuskom napadaču Antoineu Griezmannu za vodeći pogodak. Na 2:0 je u 45. minuti povisio Arturo Vidal, opet na asistenciju Suareza. Gosti su smanjili na 2:1 u 56. minuti preko Ponsa. Konačnu potvrdu pobjede Barceloni su donijeli Lionel Messi u 69. minuti i Suarez u 75. minuti, kad je realizirao kazneni udarac.

Ivan Rakitić je ostao na klupi za pričuvne igrače Barcelone.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Sevilla je pogocima Diega Carlosa (20) i Evera Banege (63-11m) slavila na gostovanju kod Mallorce za koju je hrvatski napadač Ante Budimir igrao do 69. minute.

Real Madrid će svoj susret 18. kola odraditi u nedjelju kada im u goste stiže Athletic Bilbao.