roncaglia tragičar

VIDEO Drama u Baskiji: Athletic okrenuo Celtu u sudačkoj nadoknadi!

Celta je bila na pragu velike pobjede u Bilbau no onda je jedan potez promijenio sve...

U susretu 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je pobijedio Celtu 2-1, a pobjednički pogodak domaćin je zabio u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Celta je povela u 54. minuti golom Iaga Aspasa i bila je korak do pobjede. Međutim, u 80. minuti se dogodio ključni trenutak susreta. Facundo Roncaglia je skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton. Jedanaesterac je realizirao Aritz Aduriz izjednačivši na 1-1. U posljednjih deset minuta Athletic je jurnuo po pobjedu i u trećoj minuti sudačke nadoknade Mikel San Jose je donio pobjedu baskijskom sastavu.

Athletic je s nova tri boda skočio na šesto mjesto i sada ima 26 bodova, dok je Celta ostala na 13. poziciji sa 21 bodom.

U vodstvu je Real Madrid sa 37 bodova, Barcelona je druga sa 34 boda, ali i utakmicom više, dok je na trećem mjestu Sevilla sa 33 boda.