A sada - Olympiakos

Preokret Rijeke u zadnjim sekundama: Bradarićeva peta slomila Lokomotivu

Jedina utakmica subotnjeg programa šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige igrala se na Rujevici.

U šestom kolu HNL-a na Rujevici je Rijeka s 2:1 pobijedila Lokomotivu i prekinula niz od tri uzastopna poraza u svim natjecanjima (Osijek, Dinamo, Olympiakos).

Lovro Majer je u 16. minuti zabio za vodstvo gostiju koji su tu prednost čuvali sve do 81. minute.

Tada je Filip Bradarić iz očaja opalio lijevom nogom s gotovo 25 metara, Adrian Šemper se bacio i odbio loptu, ali nedovoljno snažno, ona ga je preletjela i završila u mreži.

Taj pogodak dao je krila igračima Matjaža Keka koji su krenuli po potpuni preokret i mogli do njega doći u 84. minuti. Brazilac Heber je izborio jedanaesterac, izvođač je bio Florentin Matei, ali to je učinio iznimno loše i odlični Šemper je uhvatio njegovu loptu.

Rumunj se iskupio na samom kraju sudačke nadoknade, u zadnjim sekundama dvoboja. Filip Bradarić je s loptom bio okrenut leđima prema golu, izgledalo je kao da nema rješenja, ali onda je genijalno petom proigrao Mateija koji je pravovremeno utrčao u prazan prostor i nije imao težak zadatak - zabio je pogodak za veliki preokret i poticaj Riječanima uoči uzvrata play-offa Lige prvaka.