Poruka konkurenciji

Strašan start Cityja: Petardom u Londonu krenuli u obranu naslova

Nakon što je svoj dio posla obavio Liverpool, još je uvjerljivije u novu sezonu Premierlige krenuo branitelj naslova.

Manchester City je u prvom kolu nove sezone engleske Premierlige na gostovanju s 5:0 deklasirao West Ham i time odmah poslao poruku konkurentima koji će mu pokušati preoteti naslov prvaka.

Nakon što je u petak navečer Liverpool na svom Anfieldu s tri razlike svladao Norwich, trupe Pepa Guardiole bile su još uvjerljivije.

Pogotkom Gabriela Jesusa City je imao vodstvo na poluvremenu, a onda se u nastavku sasvim otvorilo i kako se približavao kraj susreta, aktualni prvaci nisu posustajali - punili su do vrha mrežu domaćeg vratara Lukasza Fabianskog.

Hat-trick je isporučio Raheem Sterling, a iz jedanaesterca se u strijelce upisao i Sergio Aguero.

Čak četiri korištenja VAR-a

Bila je to osma uzastopna prvenstvena pobjeda Citya nad West Hamom, uz gol-razliku 28:4 .

Susret su obilježile i čak četiri provjere VAR-tehnologijom, koja se od ove sezone po prvi puta koristi u elitnom engleskom društvu.

U drugom kolu City čeka prva od tzv. velikih utakmica, na svom Etihadu će u subotu 17. kolovoza ugostiti Tottenham.