Tek peti trijumf domaćina

Ni golčina Kovačića nije pomogla: Chelsea stradao u Liverpoolu!

Program 16. kola engleske Premierlige otvoren je dvobojem na Goodison Parku u Liverpoolu.

U prvoj utakmici 16. kola Premierlige Everton je s 3:1 pobijedio Chelsea, za kojeg je jedini pogodak postigao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Preko Brazilca Richarlisona sastav iz Liverpoola poveo je već u petoj minuti, a u 49. su stigli i do dva pogotka prednosti, nakon što je poentirao Dominic Calvert-Lewin.

Tri minute kasnije Chelseaju je nadu vratio Kovačić, postigavši sjajan pogodak odmjerenim udarcem s 20 metara.

U 84. je riješeno pitanje pobjednika, s(p)retnim drugim zgoditkom Calvert-Lewina.

Za Everton, koji je uoči ovog dvoboja smijenio dosadašnjeg trenera Marca Silvu, ovo je kapitalna pobjeda. Do ovog kola su bili u zoni ispadanja, tek 18. na ljestvici, da bi s ova tri boda skočili na privremeno 14. mjesto.

Unatoč porazu Chelsea je ostao na četvrtom mjestu sa 29 bodova.