Hat-trick Ramseyja

Predstavio se "novi Arsenal": Za pola sata potpuno demolirali Everton

Topnici su gostima iz Liverpoola sprašili pet komada i približili se (barem nakratko) ekipama s kojima se bore za mjesto u Ligi prvaka.

U 26. kolu Premierlige na Emiratesu je Arsenal s 5:1 pobijedio Everton, a junak pobjede Topnika bio je Aaron Ramsey koji je postigao hat-trick.

Bio je to dvoboj u kojem su se navijačima Arsenala predstavili Pierre-Emerick Aubameyang i Henrikh Mkhitaryan, a obojica su udarili pečat ovoj pobjedi: Aubameyang je zabio jedan pogodak, a Mkhitaryan upisao čak tri asistencije.

Inače, u razmaku od pola sata, od 6. do 37. minute, Arsenal je potpuno potopio goste. Ramsey je otvorio seriju golova u šestoj, u 14. je strijelac bio Laurent Koscielny, u 19. opet Ramsey, da bi u 37. zabio i Aubameyang.

U nastavku Dominic Calvert-Lewin postiže počasni pogodak za goste u 64. minuti, a 10 minuta kasnije Ramsey je postavio konačan rezultat.

Nikola Vlašić nije bio u sastavu Evertona.

VIDEO ----> Arsenal - Everton 5:1