Ljepotica kola

Pravi spektakl u sjeni Barce i Reala: Palo čak osam golova!

Katalonski referendum za nezavisnost bacio je nogomet u drugi plan ove nedjelje.

I da geopolitička situacija u Španjolskoj nije takva kakva jest (katalonski referendum za nezavisnost), s najviše bi se pozornosti iščekivale utakmice Reala i Barcelone. Bilo je tako i ove nedjelje, premda spektakularni nogomet nisu ponudili ni Real ni Barcelona, već dva kluba koja su otvorila nedjeljni program.

Real Sociedad i Betis odigrali su spektakularnih 4:4, a u svakom poluvremenu postignuta su po četiri gola.

Poveli su gosti u šestoj minuti (Sanabria), domaćini preokreću pogocima u 13. i 26. minuti (Willian Jose i Oyarzabal), ali ubrzo stiže novo izjednačenje (28. minuta, Feddal).

Umjesto smanjenja tempa u nastavku, već u prvoj minuti drugog poluvremena pao je novi pogodak. Postigao ga je Joaquin, ali Sociedad se još jednom vraća u 57. minuti (strijelac Xabi Prieto).

U zadnjih 10 minuta ušlo se s rezultatom 3:3, ali ni tu nije bio kraj golovima – Leon je u 84. minuti još jednom doveo Betis u vodstvo, ali u 86. Llorente poravnava.

I u sudačkoj je nadoknadi Betis imao šansu za pobjedu, ali je obrana Sociedada uspjela blokirati Leonov šut i spasiti bod.