breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Pranjić promašio 11-erac, Ajax pregažen u Rotterdamu

U pretposljednjemu, 33. kolu nizozemskoga nogometnog prvenstva riješena je još jedna dvojba, sastav Twentea osigurao je kvalifikacije za Ligu prvaka.

Kolo prije kraja pobjegao je sastav bivšega engleskog izbornika Stevea McCalrena trećeplasiranom Ajaxu na nedostižna četiri boda. Pobijedio je Twente u nedjelju pred svojom publikom u Enschedeu momčad novog prvaka, AZ Alkmaara, 3-0.

Ajax je teško stradao na gostovanju kod 14-plasirane Sparte u Rotterdamu. Slavili su domaći 4-0, a Dario Cvitanić za goste je odigrao prvih 45 minuta. Tako će sljedeće godine Nizozemsku u Ligi prvaka predstavljati AZ i Twente, dok će se Ajax i PSV boriti u novoformiranoj Europa ligi.

Priliku za izjednačavanje s PSV-om na četvrtom mjestu i pokušaj izbjegavanja doigravanja za Europu nije iskoristio Pranjićev Heerenveen, koji je na svom travnjaku jedva uspio izvući remi protiv Den Haaga (2-2), a hrvatski je reprezentativac propustio smanjiti rezultat promašivši penal u 63. minuti.

Eredivisie, 33. kolo:

Roda – Willem II 0-1 (Vorthoren 90)
NAC Breda – De Graafschap 0-1 (Assaidi 90)
Vitesse – Heracles 1-0 (Nilsson 74)
Utrecht – Feyenoord 2-2 (Caluwe 14, Keller 65 / Tomasson 26, Wijnaldum 73)
PSV – NEC Nijmegen 1-1 (Lazović 52-11m / Janssen 90)
Volendam – Groningen 0-1 (Matavž 90)
Twente – AZ Alkmaar 3-0 (Perez 47, Wisgerhof 60, Elia 78)
Heerenveen – ADO Den Haag 2-2 (Paulo 79, Bak Nielsen 87 / Horvath 36, Immers 38)
Sparta – Ajax 4-0 (Duplan 41, Rose 45, John 77, Adeleye 90)