Očajni Giallorossi

Povijesna pobjeda: Mali klub šokirao Romu na Olimpicu, debitirao Ćorić

Vučici nikako da krene ove sezone, nekoliko pobjeda u nizu za njih je nepoznat pojam.

Slavlje igrača SPAL-a (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvom susretu 9. kola Serie A SPAL je na gostovanju pobijedio Romu sa 2:0 ostvarivši prvu pobjedu protiv rimskog kluba.

U dosadašnja dva susreta Roma je lagano slavila sa 3:0 i 3:1.

Pobjedu momčadi iz Ferrare donijeli su Andrea Petagna golom iz kaznenog udarca u 38. minuti, te Kevin Bonifazi pogotkom u 56. minuti. Gosti su od 75. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen vratar Vanja Milinković Savić. Srpski vratar je prvo dobio žuti karton zbog zadržavanja, a potom i drugi jer je napucao loptu.

Usprkos igraču više Roma do kraja susreta nije uspjela niti ublažiti poraz. Za Romu je od 71. minute zaigrao Ante Ćorić, dok Lorenco Šimić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Juventus sa 24 boda, Roma je ostala šesta sa 14 bodova, dok je SPAL skočio na 11. poziciju sa 12 bodova.