Pobjede Burnleyja i Newcastlea

Pogledajte jako skupu pogrešku: Ovakav poklon se ne odbija

U nedjelju su na programu bile dvije utakmice četvrtog kola Premierlige.

U sklopu četvrtog kola Premierlige u nedjelju su minimalne, ali vrijedne pobjede ostvarili Burnley i Newcastle kojima su to drugi prvenstveni trijumfi u novoj sezoni.

Burnley, koji je u prvom kolu na Stamford Bridgeu šokirao Chelsea, ugostio je Crystal Palace i svladao ga s 1:0. Pogodak su postigli već u trećoj minuti, strijelac je bio novozelandski napadač Chris Wood koji je iskoristio katastrofalnu pogrešku Koreanca Lee Chung-yonga i matirao istrčalog vratara Hennesseyja.

Premda su gosti iz južnog Londona bili puno bolji i dominantniji s 23 udarca prema golu i 13 izvedenih kornera, Burnley je izdržao sve nalete i sačuvao svoju mrežu, a poremetila ga nije niti teška ozljeda vratara Toma Heatona.

U Walesu je Swansea ugostio Newcastle i sve do 76. minute nije bilo golova da bi onda uslijedio klasičan engleski gol, iz kornera. Matt Ritchie je ubacio, a Jamaal Lascelles skočio na pet metara i glavom zabio za vodstvo i pobjedu gostiju.

U idućem kolu Newcastle je domaćin Stokeu dok će Burnley na Anfield, u goste Liverpoolu.