Tri slavlja domaćih

Počeo boj za play-off Lige prvaka: Prednost Sparti, Slovanu i Debrecenu

Odigrane su prve tri utakmice 3. pretkola Lige prvaka, a u svima su slavili domaćini.

Najuvjerljivija je bila praška Sparta Prag. Češki su prvaci svladali švedski Malmö s 4:2, a briljirao je 32-godišnji kapetan David Lafata koji je upisao hat-trick. Preostali je pogodak za Spartu zabio Radoslav Kovač, dok su strijelci za Malmö bili Emil Forsberg i Isaac Thelin.

Slovan je u Bratislavi svladao moldavski Sheriff s 2:1, a pobjednički je pogodak postigao s igračem manje. Slovački je prvak poveo u 42. minuti golom Igora Žofčaka s bijele točke, a u 61. je minuti ostao bez isključenog Richarda Lasika. U nastavku je Sheriff odšao do izjednačenja preko Ricardinha, da bi u 85. minuti pobjedu Slovanu ipak osigurao Karol Meszaros.

Debrecen je u Mađarskoj bio bolji od bjeloruskog BATE Borisova s 1:0, a jedini je strijelac iz jedanaesterca u 56. minuti bio Ibrahima Sidibe.

Uzvratne su utakmice na rasporedu sljedeći tjedan.