Katastrofa Partizana

Povijesna pobjeda Skenderbeua, Fiorentina slavila u Poljskoj

U susretu 4. kola I skupine Europske lige Fiorentina je na gostovanju pobijedila Lech 2-0 i ostala u igri za plasman u drugi krug natjecanja.

Oba gola zabio je Josip Iličić (42, 83). Za 'viole' su nastupili Nikola Kalinić i Milan Badelj, dok je Ante Rebić propustio ogled zbog isključenja zarađenog u prošlom kolu. Kalinić je ušao u igru u 63. minuti, a Badelj u 79. minuti.

VIDEO Pogledajte najsmješniji gol sezone: Ovo ne može ni Messi!

U drugom susretu iz ove skupine Basel je na gostovanju pobijedio Belenenses 2-0. Golove su postigli Marc Janko (45-11m) i Embolo (64). Na ljestvici vodi Basel (9), ispred Fiorentina (6), Lecha (4) i Belenensesa (4).

U skupina G Lazio je na gostovanju pobijedio Rosenborg 2-0 i praktički osigurao 'europsko proljeće'. Oba gola zabio je Filip Đorđević (9, 29). U drugom susretu St Etienne je slavio protiv Dnjipra 3-0, a golove su postigli Kevin Monnet-Paquet (38), Robert Berić (52) i Romain Hamouma (65). Ivan Tomečak je igrao za Dnjipro do 63. minute. Na ljestvici vodi Lazio sa 10 bodova, St Etienne ima sedam, Dnjipro četiri, a Rosenborg jedan bod.

U susretu 4. kola J skupine Monaco je na gostovanju u Bakuu odigrao 1-1 protiv Karabaga. Karabag je poveo u 39. minuti golom Samuela Armenterosa, no momčad iz Kneževine je u nastavku susreta sretno uspjela izjednačiti. Pogodak je postigao Ivan Cavaleiro u 72. minuti utakmice i to nakon što ga je domaći vratar Ibrahim Šehić pogodio loptom prilikom ispucavanja. Danijel Subašić je odradio cijeli susret na gostujućim vratima, dok je Mario Pašalić igrao sat vremena.

U drugom susretu Tottenham je u Londonu pobijedio Anderlecht 2-1. Golove za 'Spurse' zabili su Harry Kane (29) i Dembele (89), a za goste je zabio Ezekiel (72). Na ljestvici vodi Tottenham sa sedam bodova, Monaco ima šest bodova, a Anderlecht i Karabag po četiri boda.

U skupini H rezultatom 1-1 je završio susret između Bešiktaša i moskovskog Lokomotiva. Turski sastav je poveo golom Quaresma u 58. minuti, a izjednačio je Baye Niasse u 76. minuti. Vedran Ćorluka nije nastupio za ruski sastav zbog crvenog kartona zarađenog u prošlom kolu.

U drugom susretu iz ove skupine Skenderbeu je priredio iznenađenje pobijedivši Sporting 3-0. Bivši veznjak zagrebačke Lokomotive Sabien Lilaj zabio je prva dva gola (14, 19-11m), a trećeg je postigao Nimaga (56). Sporting je od 19. minute igrao s igračem manje nakon što je vratar Rui Patricio 'pocrvenio' nakon što je skrivio kazneni udarac. Marko Radaš je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Na ljestvici vodi Lokomotiv s osam bodova, Bešiktaš je drugi sa šest bodova, Sporting ima četiri, a albanski sastav ima tri boda.

Partizan je u skupini L doživio katastrofu na gostovanju u Bilabau izgubivši 5:1. Augsburg je pobijedio AZ 4:1. Athletic je prvi u skupini s devet bodova, Augsburg i Partizan imaju po šest, a posljednji je AZ s 3 boda.