Samouvjeren i željan osvete

Pires: Ne bojimo se Arsenala, idemo u finale!

Pouzdani veznjak Villareala Robert Pires najavljuje veliku završnicu sezone 'Žute podmornice', a prvi na udaru bit će njegov bivši klub iz Londona, kojeg se nimalo ne boji.

Iskusni 35-godišnji bivši francuski reprezentativac svoje je najbolje godine proveo na Otoku, u dresu Arsenala, no nakon izgubljenog finala Lige prvaka protiv Barcelone 2006. razišao se s menadžerom Arseneom Wengerom i odlučio potražiti novu sredinu.

Sada se ponovo susreće sa svojom bivšom momčadi u četvrtfinalu elitnog klupskog natjecanja, s kojom se svojedobno osvojio dva Premiershipa.

'Za mene je to poseban susret jer sam tamo proveo šest godina, ali jedina stvar koju želim je da Villareal izbori plasman u polufinale,' izjavio je Pires za španjolsku Marcu te dodao:

'Oni dolaze kod nas nakon što nisu izgubili 17 utakmica u prvenstvu, no Villareal se ne boji jer Liga prvaka je sasvim drukčiji turnir. Vjerujemo u sebe jer uvijek dobro igramo protiv engleskih klubova.'

Francuz vjeruje da bi 'Žuta podmornica' ove sezone u Ligi prvaka mogla daleko dogurati.

'Ljudi misle da Villareal ne može osvojiti Ligu prvaka, ali ja mislim da smo dovoljno dobri da barem uđemo u finale, jer posjedujemo mnoge kvalitete i s nama je sve moguće.'

Utakmica između Villareala i Arsenala na rasporedu je večeras u 20:45.