Peti ovosezonski pogodak Mladena Petrića nije pomogao njegovom klub da održi korak za vodećim momčadima Bundeslige. Šimunćeva Hertha bila je bolja na Olimpijskom stadionu u Berlinu te tako preskočika goste na ljestvici.

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić postigao je vodeći zgoditak za svoj HSV, koji je unatoč tome poražen na gostovanju kod Herthe u Berlinu (1:2). Petriću je to peti zgoditak u sezoni, igrao je ciijelu utakmicu kao i njegov partner u napadu Ivica Olić, dok je u obrani Herthe 90 minuta igrao Josip Šimunić.

U derbiju kola Bayer je u Leverkusenu svladao Schalke sa 2:1 i ostao prvi na ljestvici. Ivan Rakitić nije igrao za goste.

Bayern je igrao samo 2:2 na gostovanju kod Borussije Moenchengladbach, iako je do 79. minute vodio sa 2:0, a Hoffenheim je nastavio sa pobjedama slavivši kod kuće protiv Wolfsburga sa 3:2, te je ostao drugi sa istim brojem bodova kao i Bayer. Ponovo se u strijelce upisao fenomenalni BH reprezentativac Vedad Ibišević kojemu je ovo već 14 gol u sezoni.

Rezultati:

Bayer Leverkusen - Schalke 04 2:1(Stefan Kiessling 30, Patrick Helmes 41/ Kevin Kuranyi 85)
Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 4:0 (Neven Subotić 5,26, Tamas Hajnal 19, Felipe Santana 69)
Borussia Moenchengladbach - Bayern Munich 2:2 (Rob Friend 79, Michael Bradley 81/Luca Toni 21, Franck Ribery 65pen)
Energie Cottbus - Karlsruhe SC 1:0 (Branko Jelić 80)
Hertha Berlin - Hamburg SV 2:1 Cicero Santos 46, Valeri Domovchiyski 49/Mladen Petrić 12)
Hoffenheim - VfL Wolfsburg 3:2 (Vedad Ibišević 23, Carlos Eduardo 37, Chinedu Obasi 69/Grafite 27, Edin Dzeko 40)
VfB Stuttgart - Arminia Bielefeld 0:0
Sutra: Werder Bremen - 1. FC Köln