Mladen Petrić bio je s tri lijepa pogotka junak svog HSV-a u uvjerljivoj gostujućoj pobjedi 5-1 protiv francuskog drugoligaša Guingampa u prvoj utakmici 4. pretkola Europa lige...

HSV je, dakako, s ovakvim rezultatom praktički već osigurao plasman u Europa ligu, a najveće zasluge za to pripadaju napadaču hrvatske nogometne reprezentacije Mladenu Petriću koji je bio vrlo raspoložen za igru i golove.

Nakon što je Guerrero u 7. minuti postigao prvi pogodak na utakmici iz neposredne blizine, Petrić je svoj prvi gol postigao već u 11. minuti. Prihvatio je loptu na 30-tak metara od gola, lažnjakom izbacio iz igre suparničkog igrača i približio se malo golu vratara Trevisana, opalio lijevicom i zakucao loptu u mrežu za 0-2! U 26. minuti bilo je već 0-3. Guerrero je nabacio, a Petrić glavom postigao svoj drugi gol na utakmici.

Glavom je zabio i 23-godišnji švedski napadač Marcus Berg u 51. minuti za 0-4, a Petrić je svoj treći, a HSV-ov peti gol zabio u 86. minuti, kada je po lijevoj strani zaobišao čuvara i lakoćom svladao domaćeg vratara. Domaćini su ipak u 89. minuti postigli počasni gol, i to zahvaljujući autogolu Hesla u 89. minuti.

Uz Petrića, još jedan hrvatski napadač se upisao u strijelce u prvim utakmicama 4. pretkola Europa lige. Nikica Jelavić svojim je golom već u 1. minuti donio Rapidu iznenađujuću domaću pobjedu u Beču protiv Aston Ville 1-0.

Europa liga, prve utakmice 4. pretkola:

Rapid Beč (Aut) - Aston Villa (Eng) 1-0 (JELAVIĆ 1)

Guingamp - Hamburger SV 1-5 (Hesl 89-ag / Guerrero 7, PETRIĆ 11, 26, 86, Berg 51)

Košice (Svk) - Roma (Ita) 3-3 (Milinković 5, Novak 71-11m, 81 / Totti 38-11m, 67, Menez 52)

Baku (Aze) - Basel (Švi) 1-3 (Perez 49 / Streller 71, 74, Huggel 77)

Teplice (Češ) - Hapoel TA (Izr) 1-2 (Vondrašek 89 / Enyeama 74-11m, Vermouth 90+3)

Litex (Bug) - BATE (Bje) 1-0 (Sandrinho 81)

Bnei Yehuda (Izr) - PSV Eindhoven (Niz) 0-1 (Afellay 23)

Trabzonspor (Tur) - Toulouse (Fra) 1-3 (Song 16 / Gignac 12, 59, Mansare 90+1)

Vaslui (Rum) - AEK (Grč) 2-1 (Lopes da Silva 29, 83-11m / Blanco 69-11m)

Slavia (Češ) - Crvena zvezda (Srb) 3-0 (Šenkerik 34, 65, Vlček 81)

Twente (Niz) - Qarabag (Aze) 3-1 (Ruiz 38, 66, Douglas 80 / Nadirov 8)

Dinamo Bu. (Rum) - Slovan L. (Češ) 0-2 (Liska 5, Blažek 84)

PAOK (Grč) - Heerenveen (Niz) 1-1 (Ivić 55 / Paulo Henrique 45+3)

Steaua (Rum) - St. Patrick's (Irs) 3-0 (Nicolita 56, Stancu 65, 80)

Sturm (Aut) - Metalist (Ukr) 1-1 (Beichler 31 / Olijnik 76)

Metalurgs D- (Ukr) - Austria B. (Aut) 2-2 (Ekeh 17, Dimitrov 90+2 / Ačimovič 7, Diabang 48)

NAC Breda (Niz) - Villarreal (Špa) 1-3 (Loran 16 / Rossi 14, Ibagaza 49, Llorente 90+2)

CSKA S. (Bug) - Dinamo M. (Rus) 0-0

Sivasspor (Tur) - Šahtar (Ukr) 0-4 (Gaj 6, Ilsinho 76, Kobin 87)

Sarajevo (BiH) - CFR Cluj (Rum) 1-1 (Hadžić 77 / Dani 19)

Partizan (Srb) - Žilina (Svk) 1-1 (Cleo 16-11m / Adauto 34-11m)