Hertha na +4

Petrić zabio, Hamburg svejedno pregažen

Nogometaši berlinske Herthe pobjedom 3-1 na gostovanju kod Energiea iz Cottbusa u 23. kolu njemačkog prvenstva povećali su svoju prednost na vrhu ljestvice na četiri boda pred prvim pratiteljima, Hoffenheimom, Bayernom, Wolfsburgom i Hamburger SV-om.

Hertha se nalazi u fantastičnoj situaciji nakon važne gostujuće pobjede. U Cottbusu su domaćini poveli pogotkom Cagdasa Atana u 21. minuti, ali je Andrij Voronjin s tri pogotka u 34., 45. i 88. minuti osigurao nova tri boda sastavu iz glavnog grada.

Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Herthu, dok je Marko Babić u pobjedi svoje momčadi sudjelovao od 80. minute. Mario Cvitanović igrao je svih 90 minuta za Energie.

Hambuerger SV pretrpio je drugi uzastopni poraz, ovoga puta izgubio je sa 1-4 na gostovanju kod Borussije iz Moenchengladbacha. Jedini pogodak za HSV postigao je hrvatski reprezentativac Mladen Petrić koji je u 29. minuti svojim 10. prvenstvenim pogotkom izjednačio na 1-1. No, domaći sastav, koji se bori za ostanak, do važna tri boda stigao je zahvaljujući pogocima Frienda (24), Levelsa (42), Brouwersa (54) i Marina (65-11m).

Petrić i Ivica Olić igrali su svih 90 minuta u napadu HSV-a.

Dino Drpić odigrao je svih 90 minuta u novom porazu Karlsruhea, koji je na gostovanju kod Wolfsburga izgubio s minimalnih 0-1.

REZULTATI 23. KOLA:

Hoffenheim - Werder 0-0

Borussia M. - Hamburger SV 4-1 (Friend 24, Levels (42, Brouwers 54, Marin 65-11m / PETRIĆ 29)

Bayern - Hannover 96 5-1 (Van Buyten 21, Klose 25, Ham. Altintop 35, Podolski 73, Demichelis 89 / Štajner 15)

Energie - Hertha 1-3 (Atan 21 / Voronjin 34, 45, 88)

Wolfsburg - Karlsruhe 1-0 (Džeko 38)

Stuttgart - Borussia D. 2-1 (Elson 10, Gomez 62 / Valdez 52)