Petrić 18, Olić 17, HSV 56

Nastavlja se rapsodija naših napadača na sjeveru Njemačke. HSV se plasirao u polufinale nacionalnog Kupa pobijedivši u susretu četvrtfinala drugoligaša Wiesbaden 2:1, a Mladen Petrić bio je igrač utakmice: jisprovocirao je autogol, jednom sam zabio, asistirao i promašivao...

Prvi pogodak u Hamburgu pao je u 17. minuti, autogol kojeg je isprovocirao Petrić pritiskom na branića. Drugi gol protiv Wehena zabio je sam Mladen u 36. minuti, nakon što se sam našao ispred golmana. Poraz gostiju ublažio je Schwarz u 85. minuti. Petrić je odradio cijeli susret, dok je Ivica Olić ušao u igru u drugom poluvremenu.

Duo PetrOl zabio 35 od 56 golova HSV-a ove sezone

Petrić je ove sezone u svim natjecanjima zabio ukupno 18 pogodaka za HSV, a kada tome pridodamo i 17 Olićevih golova dolazimo do brojke od 35 pogodaka hrvatskih napadača od 56 koliko ih je HSV zabio u prvenstvu, Kupu Uefa i nacionalnom Kupu.

Plasman u polufinale je Kupa izborio je i Werder koji je na gostovanju deklasirao Wolfsburg 5:2. Pogotke za Werder postigli su Diego (3, 55 -11m), Ozil (7) i Pizarro (71, 89), a za Wolfsburg odlični bh reprezentativac Džeko (10, 42).

U utorak je plasman u polufinale izborio drugoligaš Mainz koji je pobijedio Schalke 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je reprezentativac Burkine Faso, Aristide Bance u 88. minuti. Za Mainz je to prvi plasman u polufinale Kupa u povijesti kluba. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u momčad Schalkea u 64. minuti.