Na fantastičnu asistenciju Brazilca Ze Roberta u 72. minuti Mladen Petrić plasirao je loptu u praznu mrežu za 1-0 pobjedu nogometaša HSV-a protiv Bayerna u Hamburgu...

Igrači Bruna Labbadije time su nadigrali velike rivale u derbiju sedmoga bundesligaškog kola te sačuvali vodeću poziciju na ljestvici.

Učinili su to na uvjerljiv i dojmljiv način, bili su bolja momčad na terenu. Pogotovo je nadahnuto igrao spomenuti brazilski asistent kod Petrićeva gola, 35-godišnji veznjak kojeg su se Bavarci prošlog proljeća, još prije Van Gaalova dolaska, odrekli.

Mladen Petrić odigrao je cijeli dvoboj u pobjedničkim redovima, redovito prijetio gostujućem vratara Buttu, koji je bio itekako zaposlen.

Louis Van Gaal prvi je put složio Bavarce u klasičan, ajaksovski 3-4-3 sustav. Isturenog je napadača igrao Olić, bočno od njega Ribery i Robben, a iza njega Thomas Müller. Lijevoga bočnog igrao je Bastian Schweinsteiger, dok je Danijel Pranjić prosjedio na klupi svih devedeset minuta. Olića je u 66. minuti zamijenio Gomez.

HSV dijeli prvo mjesto Bundeslige s Bayerom iz Leverkusena sa 17 bodova. Bayern na šestom mjestu zaostaje šest bodova.