Tri pogotka hrvatskih napadača

Petrić i Olić uništili Aston Villu

U posljednjem kolu Lige UEFA-e Olić s dva pogotka i Petrić s jednim potpuno su uništili Aston Villu, i tako svojoj ekipi donijeli prvo mjesto u skupini F i bolju startnu poziciju za nastavak natjecanja.

HSV i Aston Villa već su ranije izborili plasman u sljedeće kolo Kupa UEFA, no u ovoj utakmici posljednjeg kola skupine F odlučivalo se prvo mjesto u skupini, koje nudi lakše protivnike u nastavku natjecanja.

Dvoboj je u tijeku, a naš napadački dvojac briljira. Prednost HSV-u donio je Petrić sjajnim udarcem u suprotni kut gola u 18. minuti, da bi Olić glavom zabio za 2:0 u 30. minuti. Aston Villu na koljena ponovo je bacio Ivica Olić u 57. minuti svojim drugim pogotkom, zaokruživši veliku pobjedu njemačke momčadi.

Trener Hamburga Martin Jol pri visokom vodstvu izvadio je oba hrvatska napadača iz igre. U 82. minuti uspio je smanjiti Villin Delfouneso, za konačnih 3:1. Ovom pobjedom Hamburg je osigurao prvo mjesto u skupini, s obzirom da je Ajax doma remizirao protiv Slavije. Dalje također ide i Aston Villa.

Prolaz dalje izborio je i danski Kopenhagen, koji je sjajnom pobjedom kod belgijskog Brugge u izvrsnom dvoboju osigurao europsko proljeće. U toj grupi St.Ettiene je prvi, a Valencia druga.

Poljski Lech došao je do minimalne 1:0 pobjede u gostima kod nezainteresiranog Feyenoorda i tako iz kupa UEFA izbacio Nancy. Francuzi su izgubili u zadnjem kolu od Deportiva, i tako se oprostili od Europe. Dalje ide i CSKA, jedina momčad sa stopostotnim učinkom.

Milan nije pobijedio doma Wolfsburg pa će Nijemci u nastavak natjecanja s pozicije broj 1. Dalje ide i portugalska Braga, a Kranjčarov Portsmouth oprostio se od Europe visokom pobjedom 3:0 protiv također otpisanog Pranjićevog Heerenveena.

Sutra se igraju posljednje utakmice skupina od A od D. Tada pada i odluka o Dinamu. NEC lovi bodove protiv Udinesea, Spartak protiv Tottenhama...