Petrić i Olić i dalje raspucani: Zabili 16 puta ove sezone

Naš sve ubojiti napadački dvojac još je jednom doveo HSV do pobjede. Njihovim golovima Hamburg je svladao Borrusiju u čijim je redovima igrao i Robert Kovač koji je crveni karton uspio zaraditi nakon utakmice.

Hrvatski reprezentativci Mladen Petrić i Ivica Olić pružili su još jednu dojmljivu partiju u redovima Hamburga. U derbiju 12. kola njemačkog prvenstva HSV je pobijedio Borussiu Dortmund 2:1, a golove za pobjedničku momčad postigli su hrvatski igrači.

Petrić je mrežu svog bivšeg kluba zatresao u devetoj minuti, a Olić je povećao na 2:0 u 33. minuti nakon odlične akcije Petrića i Linksschussa. Gosti su smanjili zaostatak pogotkom Hajnala u 48. minuti. Petrić je igrao do 86. minute kada ga je zamijenio Guerrero, dok je Olić odradio svih 90 minuta. U gostujućim redovima Robert Kovač je odigrao cijeli susret, a nakon utakmice je dobio crveni karton.

Mladen Petrić i Ivica Olić ove sezone su postigli ukupno osam pogodaka za HSV u njemačkom prvenstvu. Svaki je postigao po četiri pogotka, Petrić je pritom dodao dvije, a Olić jednu asistenciju.

Ukoliko računamo i ostala natjecanja učinak hrvatskog napadačkog dvojca iznosi čak 16 pogodaka. Petrić je "četvorki" iz Bundeslige dodao i tri pogotka u Kupu Uefa, te dva u njemačkom kupu, dok je Olić jedan pogodak postigao u Kupu Uefa, a dva u njemačkom Kupu.

Na ljestvici i dalje vodi Hoffenheim sa 25 bodova koliko ima i Bayer na drugoj poziciji, no lider prvenstva ima utakmicu manje. HSV je na trećem mjestu sa dva boda manje.

REZULTATI:

HSV - Borussia Dortmund 2:1 (Petrić 9, Olić 33 / Hajnal 48)
Wolfsburg - Energie Cottbus 3:0 (Grafite 36-11m, 55, 80)
Karlsruher - Bayer Leverkusen 3:3 (da Silva 37, Sebastian 60, Iashvili 76 / Helmes 1, Kiessling 17, Kadlec 24)
Bochum - Werder Bremen 0:0
Arminia - Borussia Mönchengladbach 0:2 (Marin 6, 80)