city bez pobjede

Luda utakmica Arsenala i PSG-a s dva autogola, Messi potopio Celtic

Kompletirano je 5. kolo nogometna Lige prvaka, a nakon utakmica u skupinama A, B, C i D poznata su još dva pobjednika skupine...

U derbiju 5. kola skupine A Arsenal i PSG-u su na Emiratesu odigrali 2:2, što znači da će o konačnom pobjedniku skupine odlučivati posljednje kolo. Edinson Cavani doveo je Parižane u vodstvo u 18. minuti, a onda je krajem prvog dijela s bijele točke poravnao Olivier Giroud. Početkom nastavka pritisak Arsenala rezultirao je autogolom Marca Verrattija za preokret Topnika. Konačnih rezultat 2:2 postavljen je nakon što je pao još jedan autogol. Lucas Moura pucao je glavom, a u vlastitu mrežu loptu je skrenuo Alex Iwobi.

U drugoj utakmici skupine u Bugarskoj su Ludogorec i Basel odigrali bez pobjednika i bez golova.

Uzbudljivo će biti u posljednjem kolu skupine B s obzirom da u njega tri momčadi ulaze gotovo izjednačene. Napoli pred svojim navijačima nije uspio pobijediti Dinamo Kijev, što u kombinaciji s utakmicom Bešiktaša i Benfice (3:3) znači da talijanska i portugalska momčad imaju 8, a turska sedam bodova.

Barcelona je pobjednik skupine C nakon što je s 2:0 slavila na gostovanju kod Celtica, odnosno nakon što Manchester City nije uspio slaviti na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach.

Leo Messi postigao je oba pogotka za Barcelonu, a to su mu bili osmi i deveti ove sezone, odnosno 91. i 92. u karijeri u Ligi prvaka! Ivan Rakitić je odigrao cijeli dvoboj za Barcu, baš kao i Jozo Šimunović za domaći sastav.

U drugom susretu Borussia Mönchengladbach i Manchester City su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaćin je poveo u 23. minuti lijepim golom Rafaela, no u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Citya je uspio izjednačiti golom Davida Silve. U 50. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je pocrvenio kapetan Lars Stindl. Vrlo brzo na hlađenju mu se pridružio i veznjak Cityja Fernandinho.

Atletico Madrid osvojio je skupinu D nakon što je u kombinaciji s Bayernovim porazom u Rusiji i svojom pobjedom protiv PSV-a postao nedostižan za bavarsku momčad. Kevin Gameiro i Antoine Griezmann zabili su u drugom poluvremenu za sastav Diega Simeonea.