Nakon 11 godina

VIDEO 'Pao' prvi od tri trofeja - Barca osvojila 'Kup kralja'

Nakon punih 11 godina Bercelona se 'okrunila' nacionalnim kupom pobijedivši u finalnom susretu u Valenciji Athletic Bilbao s 4:1. A famozni Katalonci ove sezone imaju priliku učiniti nešto što nikad nije uspjelo niti jednom španjolskom klubu - osvojiti trostruku krunu, tj. ovom dodati još dva trofeja - La Ligu i Ligu prvaka.

To je rekordni, 25. put da je Barca osvojila 'Kup kralja', ali prvi nakon davne 1998. kada ju je do te titule vodio Louis van Gaal, novi trener minhenskog Bayerna.

Athletic je poveo u 9. minuti pogotkom Toquera, a Barca je izjednačila u 31. minuti golom Yaya Tourea. U nastavku utakmice Barca je ubacila u višu brzinu i vrlo brzo posve preokrenula utakmicu. Prvo je Lionel Messi u 55. minuti doveo Barcu u vodstvo, a samo tri minute kasnije Bojan Krkic je postigao i treći pogodak. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Xavi četvrtim Barcinim pogotkom u 64. minuti.

Katalonci ove sezone imaju priliku osvojiti još dva trofeja, La Ligu i Ligu prvaka. U Primeri tri kola prije kraja prvenstva imaju osam bodova više od Real Madrida, dok je 27. svibnja u Rimu očekuje finale Lige prvaka protiv Manchester Uniteda.