Slavila i Istra

Osijek razbio Split i iskoristio kiks Hajduka

Osječani su u nastavku sasvim potopili goste kojima je glavni zadatak sačuvati prvoligaški status.

U posljednjem susretu 27. kola HNL-a Osijek je pobijedio Split 4:0 i vratio se na treće mjesto koje je na jedan dan držao Hajduk remijem protiv Slaven Belupa.

Osijek je mogao do vodstva već u 13. minuti, međutim Muzafer Ejupi nije uspio realizirati jedanaesterac, njegov udarac sjajno je obranio Tomislav Duka.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 45. minuti kada su gosti ostali s igračem manje, a isključen je Josip Jurendić.

Slobodan udarac sjajno je izveo Dmitro Lopa pogodivši za 1:0. U drugom dijelu Osijek je zabio još tri gola za uvjerljivu 4:0 pobjedu. Strijelci su bili Andrej Lukić (54), Antonio Perošević (57) i Alen Grgić (90+2).

Pobjeda Osijeka je mogla biti i uvjerljivija jer su domaćini još dva puta uzdrmali okvir gola. U 18. minuti vratnicu je pogodio Lukić, a Knežević je u 77. minuti uzdrmao vratnicu.

U prvom nedjeljnom susretu Istra 1961 je pobijedila Inter Zaprešić s 1:0, a pogodak odluke zabio je Goran Roce u 64. minuti iz kaznenog udarca.