Pomeli ih u nastavku

Osijek kod Rudeša izveo veliki preokret i u stopu prati Dinamo

Druga utakmica 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrana je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu.

U 11. kolu HNL-a Osijek je kao gost pobijedio Rudeš sa 4:1 na stadionu u Kranjčevićevoj ulici i stigao (barem privremeno) na samo bod zaostatka za vodećim Dinamom.

Zagrebački sastav poveo je u devetoj minuti pogotkom Tomislava Mrkonjića, vodili su i na poluvremenu, sve dok se u nastavku nije dogodio veliki preokret Osječana.

Kapetan Mile Škorić je u 53. izjednačio, Mirko Marić u 55. zabio za vodstvo Osijeka, a u 59. je Haris Hajradinović ubio svaku nadu Rudešu.

Priču je zaključio Gabrijel Boban u 81. minuti.

Rudeš je i dalje bez prvenstvene pobjede u ovoj sezoni, dok je Osijeku ovo već sedmi trijumf. Sa 24 postignuta pogotka momčad Zorana Zekića najefikasnija je u Hrvatski Telekom Prvoj ligi.

U idućem kolu Rudeš je domaćin Lokomotivi dok će Osijek u goste Istri 1961.