Osijek i Rijeka neodlučeno, Slaven 'potopio' Šibenik

Nastavljen je 'proljetni' dio HNL-a. U Koprivnici je Slaven pokazao mišiće nad direktnim konkurentom za treće mjesto Šibenikom, a u najzanimljivijoj utakmici u Osijeku je domaćin odigrao s Rijekom 2:2.

Nogometaši Slaven Belupa skočili su na treće mjesto Prve HNL nakon što su u susretu 19. kola u Koprivnici pobijedili Šibenik 3:1. Vrućina je s dva nova pogotka preskočio Kalinića (69, 79) na ljestvici strijelaca, a za domaće je strijelac bio i Bilen u 47. minuti. Šibenčani su do počasnog gola došli u drugoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Zec. Spomenimo i da su gosti od 61. minute igrali s igračem manje, isključen je bio Bonacin.

Braća Sharbini donijela su Rijeci vrijedan bod s gostovanja

Najzanimljiviji susret odigrali su Osijek i Rijeka na Gradskom vrtu. Domaći su dva puta vodili golovima Primorca (7) i Vidakovića (36), no braća Sharbini donose Rijeci vrijedan bod s gostovanja. Prvo je izjednačio Anas pogotkom u 32. minuti, a konačni rezultat postavio je Ahmad u 59. minuti.

Varteks je na svom stadionu slavio protiv sesvetske Croatije rezultatom 2:1. Mumlek s 11 metara (23) i Juroš u 82. minuti strijelci su za domaće, dok je gostima jedini pogogak na utakmici donio Vuk u 84. minuti.

16-godišnji Delač obranio penal Vugrincu

Inter je iznenadio Zagreb u Kranjčevićevoj s 1:0. 16-godišnji vratar Intera Delač obranio je kazneni udarac Vugrincu i tako postao junak utakmice. Pogodak odluke postigao je Jankep u 17. minuti.

Zadar je svoj bijeg sa začelja ljestvice započeo pobjedom nad Cibalijom 2:1. Stanovi su opet bili najposjećeniji stadion (izuzev Poljuda) s posjeton od 'vrtoglavih' dvije i pol tisuće gledatelja. Terkeš je donio pobjedu domaćinima golovima u 25. i 39. minuti, a Andričević je smanjio u 62. minuti.