Naš napadač ostavio najbolji dojam

Olić se vratio nakon kazne u najboljem mogućem svijetlu

Nogometaši muenchenskog Bayerna osvojili su treće mjesto na turniru T-Home Cupa koji se igra u Gelsenkrichenu. U nedjelju je Bayern pobijedio domaći Schalke 2-1...

Turnir se igra po principu dva poluvremena po trideset minuta, a premijeru je u nedjelju, u novom bavarskom dresu, dočekao hrvatski nogometni reprezentativac Ivica Olić.

Nije postigao pogodak, no izvjestitelji s utakmice naglašavaju da je ostavio najbolji dojam od svih igrača pobjedničke momčadi, te se nekoliko puta našao u prilici (ili je sam pripremao suigračima), ali premijeru nije okrunio pogotkom.

Olić je odigrao svih sat vremena, a podsjetimo da ranije nije mogao igrati utakmice za Bayern zbog odrađivanja kazne koju je stekao još u dresu Hamburga. Kažnjen je Olić zbog sukoba i fizičkog obračuna s Hoffenheimovim igračem Carlosom Eduardom tijekom priprema prošle zime.

Tada je, podsjetimo, HSV u La Mangi igrao pripremnu utakmicu protiv Hoffenheima, a pri kraju dvoboja je zaiskrilo na terenu. Nakon jednog prekršaja Olić je ošamario Eduarda, a epilog je bio isključenje za obojicu igrača.

Danijel Pranjić je u 31. minuti, na početku drugog dijela, ušao u igru i bio sasvim solidan u svojoj prezentaciji, dok je na suparničkoj strani Ivan Rakitić odigrao samo pet minuta. Njemački izvještaji ne navode razloge njegovog brzog izlaska s terena.